Slayered Growlog

Pamiętnik ogrodnika

Slayered Growlog

Postprzez Slayered » 6 kwi 2013, o 21:29

Witam

Pierwszy post na forum więc chylę czoło przed doświadczonym kolegami i koleżankami.

W tym roku postanowiłem pobawić się w ogrodnika. Jako że jest to mój absolutny początek zrobiłem eksperyment i wysiałem chyba cyklony i jakieś cayenowate dziwolągi. Niestety nie uwieczniłem początku a dopiero teraz popstrykałem trochę fotek. Nasiona po dobowym namoczeniu w rumianku poszły w glebę i na kaloryfer... cóż tydzień bez odzewu potem wybiły się z ziemi i sobie rosną. Żyją sobie 4ty tydzień ale miałem mały problem powyciągało je w górę i nic się nie działo. Tydzień temu nerwica mnie szarapała :evil: więc wybrałem się do casto po nawóz polecany przez Włodiego :twisted: . Magiczna siła poszła w butlę i podlałem, wieczorem zrobiłem im box prowizorkę z kartonu starej oprawki od żarówki wyciągniętej z baryku i folii alu z biedry oraz żarówki 11W (koszty koszty koszty) :x . Box jest mini ale efekt jest przerażający. Tydzień z doświetlaniem i temperaturą w okolicach 32 stopni dał im mega kopa wzrostowego. Poniżej zdjęcia boxa i roślinek z boxa i spoza boxa.
Takie oddzielne pytanko do was, czy jest sens jeszcze siać? Poczytałem sporo na forum i widzę że w kwietniu mało kto sieje. Chciałbym jakieś odmiany w miarę mało wymagające, szybo rosnące oraz średniej piekielności. Najostrzejsze co jadłem to Habanero i zorało mi mózg, jalapenio natomiast było optymalnie smaczne.

Box:

2855

2854

2853

Porównanie boxowych i nieboxowych:

2847

2846

2848

2850

2851

2849

super termometr: :twisted:

2852

rośliny na zewnątrz boxa:

2856

2857

Jak widać różnica między boxem a zewnętrznym chowem w ciągu tygodnia masakra... Proszę o uwagi i wskazówki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Slayered

NOWY
 
Posty: 37
Images: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 11:14
Lokalizacja: Zielonka k. Warszawy
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Slayered Growlog

Postprzez geq » 6 kwi 2013, o 21:44

W tym roku kwiecień to jeszcze nie za późno, akurat jak Ci miejsca w boxie zabraknie to może pokaże się słońce :D Moje już za duże do boxa, stoją na parapecie i średnio chce im się ruszać.
Gdzie docelowo będziesz je trzymał?
Avatar użytkownika
geq

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 13
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 14:04
Lokalizacja: Wrocław / Opole
Papryki:

Re: Slayered Growlog

Postprzez Slayered » 6 kwi 2013, o 21:55

Widzisz zależy czy będzie słońce i temperatura normalna to balkon, jeżeli będzie zimno to parapecior ew. jakiś mini foliak. Narazie wiosny nie widać tylko zima w pełni. Czyli mogę się pokusić o sadzenie... tylko jakie odmiany? I mam pytanie ile średnio zbiera się owoców z jednego krzakocia?
Avatar użytkownika
Slayered

NOWY
 
Posty: 37
Images: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 11:14
Lokalizacja: Zielonka k. Warszawy
Papryki:

Re: Slayered Growlog

Postprzez k_gabra » 7 kwi 2013, o 09:48

co za castonawóz kupiles ?
Avatar użytkownika
k_gabra

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 15:16
Papryki:

Re: Slayered Growlog

Postprzez bundylp » 7 kwi 2013, o 09:55

Magiczna siła poszła w butlę i podlałem,
Avatar użytkownika
bundylp

NOWY
 
Posty: 13
Images: 45
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 20:29
Lokalizacja: lubelszczyzna
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron