G-1 Growlog 20013

Pamiętnik ogrodnika

G-1 Growlog 20013

Postprzez G-1 » 6 lut 2013, o 22:05

Poprzedni sezon był całkiem udany, przezimować "kilka" krzaków mi się udało więc miałem już nic nie siać. Ale że growbox sie kurzył ... to było silniejsze ode mnie ...

Obrazek


Nasion które wrzuciłem na watę nie liczyłem, coś od 80 do 100 na oko. ;) Poszły do inkubatorów tydzień temu około, wczoraj zaczęły puszczać kiełki. Pierwsze zaczęły kiełkować Dorset Naga, Naga Morich, Goronong, Beni Highlands, Orange Habanero. Z odmian mam może 2-3 annumy z czego jedna to tepin a inna to black prince. Dokładniejszą listę zrobię w wolnym czasie. Sporo Naga Morich, Gorononga, 7 pot Douglah, Beni Highlands.

Nasiona kiełkuja w temperaturze 33 stopni a temp. nad kubeczkami wynosi 28. Całkiem mocno ale niedługo rozłożę kabel na całą powierzchnię i wlączę oświetlenie, zapowiadają się niezłe tropiki hehe.
Mieszankę przygotowałem dość luźną. Docelowo mam zamiar zapełnić całego boxa (50x100 cm) kubeczkami 500 ml. ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: G-1 Growlog 20013

Postprzez G-1 » 14 lut 2013, o 17:09

No to up. Wysiałem rocoto również, już dwa kiełkują. Wszystkie kiełki wyszły bez łupin, czyli folia się sprawdza. Na zdjęciach powierzchnia wyląda na suchą, mam po prostu bardzo luźną mieszankę i szybko schnie na powierzchni ale poniżej jest jeszcze dość wilgotna.

Obrazek

Obrazek

Beni Highlands po środku, na razie najwieksza się wydaje.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: G-1 Growlog 20013

Postprzez xlukaszox » 14 lut 2013, o 17:17

No niezła kiełkowność jakie masz oświetlenie w boxie ? :?:
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: G-1 Growlog 20013

Postprzez G-1 » 14 lut 2013, o 20:05

To samo co rok temu. Świetlówki liniowe T5 na całym suficie boxa. Kabel 25 W wlączony na okrągło, tylko szkoda że nie mam na nim w całym boxie rozłożonej płyty alu bo kafelki nierówno się nagrzewają. To chyba jedyna rzecz jaką by warto zmienić.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości