V4smus 2013

Pamiętnik ogrodnika

V4smus 2013

Postprzez v4smus » 21 sty 2013, o 23:24

Przygode z papryczkami zaczalem jakos we wrzesniu ubieglego roku, wegetowaly sobie przez czesc zimy na oknie jak jeszcze bylo cieplo.
Teraz od 3 tyg sa pod lampami.

Oto moje kapusty ;]
Obrazek
Obrazek

Lacznie mialem 75 ale przez moje bledy, nawozenie itp kilka mi padlo ostatecznie zostaly 33 sztuki, 12 red savinek, 8 bhutow czerwonych, de arbol x3, piri piri x7 i malaqueta x3.
Dosadzielem teraz troche tego czego zostalo najmniej, widoczne z tylu i z prawej strony, czekam az wyrosna, juz widac zielone kielki.
Avatar użytkownika
v4smus

NOWY
 
Posty: 30
Images: 0
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 02:41
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: V4smus 2013

Postprzez gujen » 27 sty 2013, o 14:37

ladnie wyrosly, przewaznie pod oknem jest najzimniej a slyszalem ze papryka w nizszej temp moze nie absorbowac pewnych pierwiastkow, jaka miales temp pod tym oknem?:P uzywales jakis nawozow jezeli tak to kiedy?
Avatar użytkownika
gujen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 11
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 13:14
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: V4smus 2013

Postprzez G-1 » 27 sty 2013, o 15:14

v4smus napisał(a):Lacznie mialem 75 ale przez moje bledy, nawozenie itp kilka mi padlo ostatecznie zostaly 33 sztuki, 12 red savinek, 8 bhutow czerwonych, de arbol x3, piri piri x7 i malaqueta x3.
Dosadzielem teraz troche tego czego zostalo najmniej, widoczne z tylu i z prawej strony, czekam az wyrosna, juz widac zielone kielki.

Nie martw się każdemu się zdarzają takie niedopatrzenia i zawsze te "kilka" padnie. ;)
Nawet drogą całkiem ładnie wyglądają. Poza tym to doniczki docelowe mają być ? ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: V4smus 2013

Postprzez v4smus » 28 sty 2013, o 15:14

gujen napisał(a):ladnie wyrosly, przewaznie pod oknem jest najzimniej a slyszalem ze papryka w nizszej temp moze nie absorbowac pewnych pierwiastkow, jaka miales temp pod tym oknem?:P uzywales jakis nawozow jezeli tak to kiedy?

Temp na oknie od 15 do 19 stopni, nawoz mam do papryk/pomidorow, nie stosowalem sie do przypisow z tylu. Przez jakis czas wsypyywalem go do ziemi, wtedy dawkowanie jest w miare ok, bo korzysta z niego tylko w momecie podlewania, to co splynie do ziemi i sie rozpusci. Teraz raz na miesiac, ew. czesciej w zaleznosci od tego jak te papryki wygladaja i jak to znosza, wsypuje troche do wody i polewam bezposrednio nawozona woda.

na ta chwile kubeczki, bede przesadzal do czegos wiekszego jak pojda spowrotem na okno lub do ogrodka, troche na balkon

w tym momencie to sa swietlowki na gorze, calosc jest w skrzynkach w takiej jakby "szufladzie", swietlowki okleilem czerwona tasma zeby dac im wiecej fali czerwonych ale chyba to byl glupi pomysl i nic nie zmienil ;p

UP
Obrazek
Obrazek

bazylia/oregano
Obrazek
Avatar użytkownika
v4smus

NOWY
 
Posty: 30
Images: 0
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 02:41
Papryki:

Re: V4smus 2013

Postprzez Adi » 28 sty 2013, o 21:06

v4smus napisał(a):w tym momencie to sa swietlowki na gorze, calosc jest w skrzynkach w takiej jakby "szufladzie", swietlowki okleilem czerwona tasma zeby dac im wiecej fali czerwonych ale chyba to byl glupi pomysl i nic nie zmienil ;p


A gdybyś okleił czarną to zrobiłoby się ciemno? :idea: :lol:
Avatar użytkownika
Adi

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: V4smus 2013

Postprzez v4smus » 29 sty 2013, o 21:19

Adi napisał(a):
v4smus napisał(a):w tym momencie to sa swietlowki na gorze, calosc jest w skrzynkach w takiej jakby "szufladzie", swietlowki okleilem czerwona tasma zeby dac im wiecej fali czerwonych ale chyba to byl glupi pomysl i nic nie zmienil ;p


A gdybyś okleił czarną to zrobiłoby się ciemno? :idea: :lol:


a nie widziales czarnych zarowek dla emokow xD?
nie a tak serio to wyczytalem ze czerwone fale wplywaja na rozrost krzakow w gore, wiec chcialem zmodyfikowac swiatlo tak zeby dawalo wiecej fali czerwonych ;p, ale to chyba zmienilo tylko kolor swiatla, a same fale czerwone sa w wiekszym stopniu absorbowane przez ta tasme i w rzeczywistosci jest ich mniej, niech ktos kto wie dokladnie o co chodzi sie wypowie :p, chyba musialbym dokupic zarowke o cieplejszej barwie
Avatar użytkownika
v4smus

NOWY
 
Posty: 30
Images: 0
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 02:41
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości