Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Pamiętnik ogrodnika

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez telep_lbn » 28 lut 2013, o 19:30

Możliwe, że w najbliższym czasie nie będzie mnie w domu. W najgorszym wypadku kolejny UP w okolicach Wielkanocy <chili>
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez telep_lbn » 4 kwi 2013, o 15:31

Mały update ode mnie, nie będę jednak ukrywał, że nie ma się czym chwalić.

Pogoda za oknem również uważa żem osioł, że nie zbudowałem growboxa <thumbdown>

To są roślinki z pierwszego rzutu (początek stycznia) już po pierwszym "wiosennym" przesadzaniu
2774

To natomiast są krzaczki z drugiego rzutu (połowa lutego), z przesadzaniem ich wstrzymam się jeszcze pewnie około miesiąca
2775

I tutaj ewenement... Styczniowe planty (kilka dni starsze od tych z pierwszego zdjęcia), które wyglądają jakby miały kilka dni.
2776
Co ciekawe skończyły tak te roślinki, które od razu sadziłem w jogurtowych pojemnikach (pozostałe poszły najpierw w te kratownice do kiełkowania).
Dodatkowo są to te krzaczki, które kiełkowałem na wacikach (pozostałe szły w ziemię po namoczeniu) więc możliwe, że po prostu coś zyebałem w ich okresie prenatalnym.
Chyba, że (na co po cichu liczę) warunki na zewnątrz są tak niesprzyjające, że roślina mając tyle ziemi do dyspozycji póki co inwestuje w korzeń.
Aha no i dodam, że większość tych mikrusów to chinensy.

Skończyłem update, możecie zacząć mi cisnąć <chili>
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez Psyhe » 4 kwi 2013, o 15:36

Takie siewki w zimie na parapecie to fatalny pomysł ,nic dziwnego że to nic nie urosło
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez Turtle » 4 kwi 2013, o 16:14

moje rośliny, które sadziłem do większych doniczek też jakby wolniej rosły w porównaniu do tych z doniczek 5.5cm.
Wydaje mi się, że gleba większych słabiej/wolniej się nagrzewa w dzień a jak wiadomo niższa temperatura to słabszy wzrost.
Raczej na pewno nie idą w korzeń - wyrzuciłem kilka mutantów z takich większych butelkowych doniczek i korzenie miały raczej typowe.. a może i odrobinę mniejsze od tych z doniczek małych.
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez xlukaszox » 4 kwi 2013, o 16:33

Nie mów że dziadostwo bo cie w dupe kopne dobrze jest <thumright> zobacz na moje jakie są, katują się na parapecie w spartańskich warunkach :P będzie cieplej zaczniesz minimalne dawki nawozu albo stymulatora im dawać to będą rosnąć a jak masz plan przesadzenia na outdoor np. do tunelu to przegonią niektórych z forum :D <chili>
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez telep_lbn » 4 kwi 2013, o 23:25

Hehe :D
Nie no ogólnie nie stresuję się, tym bardziej, że łącznie wszystkiego jest plus/minus 130 sztuk a będę mógł ostatecznie zostawić max 80 więc zrobi się selekcję ;)
Wkurzają mnie tylko te z ostatniej foty bo większość to naprawdę ostre chinensy, na których mi najbardziej zależało, a tak jakoś dupnie rosną :P

No ale poczekamy aż słoneczko wyjdzie, poleci Asahi i może odratuje co nie co ;)
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Drugi rok uprawy, pierwszy growlog - zapraszam ;)

Postprzez xlukaszox » 9 kwi 2013, o 09:32

Zostaw wszystkie kij że sa małe ;) pobiorą się na powietrzu zobaczysz ja też tak miałem trochę kurdupli się nazbierało a szybciej miały owocki od tych większych <thumright>
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości