Bhut Jolokia listopad 2012

Pamiętnik ogrodnika

Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez SmooT88 » 3 gru 2012, o 22:18

Witam wszystkich :)

Jako, że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość ( prosiłbym o zasadę: nie bij - wytłumacz :roll: )

Uprawa trwa już ok 3 tygodni, ale dopiero teraz postanowiłem podzielić się z innymi :)

Przeglądam to forum już od jakiegoś czasu, i tak postanowiłem w końcu i sam spróbować zmontować własną plantację :D ( tak wiem pora trochę delikatnie za wczesna/późna, ale jak się ktoś już napali to nic go nie powstrzyma :D ). No ale co będzie to będzie - człowiek się uczy na błędach :)

A więc przejdę do rzeczy.

Zmontowaliśmy z kumplem takiego oto boxa ze starej szafki:

2166

2167

Wymiary: 80x60x60 cm
Oświetlenie: 4 x świetlówka kompaktowa spiralna ActiveJet 24W 2700K 1152 lumeny + 2 x świetlówka liniowa 1620 lumenów = 7848 lumenów
Wentylacja: 2 x wentylator komputerowy -> jeden wprowadzający powietrze drugi wyprowadzający - myślimy nad 3 wewnątrz mieszającym ale wszystko z czasem ;)
Odbłyśniki światła: odbłyśniki z puszek po piwie, wnętrze boxa pomalowane 3 warstwami białej farby emaliowej

Dodatkowo (mieliśmy problemy z wilgotnością mokre szmatki niestety za dużo nie pomagały) - grzałka akwaryjna umieszczona poziomo (niby nie można a jednak wszystko
elegancko działa ;) ) w blaszanej formie do wypieku uszczelnione wszystko silikonem.

Temperatura w boxie: dzień- 24-30' , noc: 18-20'.
Wilgotność powietrza:: dzień niestety niska ok. 50%, w nocy (głównie dzięki grzałce) - 80-85%.
W najbliższym czasie dostaniemy także wyłącznik czasowy dodatkowo z pomiarem prądu ;)

Nasiona zakupiliśmy na allegro 20 szt + 5 gratisowych :mrgreen: od allegrowicza ostrechilli (znalazłem na forum, że uczciwy gość ;) )

13 listopada wysialiśmy nasiona do krążków torfowych: część w specjalnym pojemniku a część w mini doniczkach no i czekaliśmy na pierwsze kiełki ;)

-- 3 gru 2012, o 22:49 --

Pierwsze kiełki pojawiły się po 12 dniach. Ciągle wychodzą nowe :) Obecnie z 20 posianych wyrosło 12 (oby na tym się nie skończyło ;) )

największy okaz (niestety przelany stąd lekko żółty liść - tak mi się wydaje jeżeli się mylę proszę o poprawienie ;) ):

2171

W dniu dzisiejszym przesadziliśmy je do większych doniczek.
Podłoże to połączenie zwykłej ziemi uniwersalnej, włókna kokosowego (ok. 10%) oraz perlitu (ok. 10%).

Wygląda to teraz tak:

2172


2173

Mam nadzieję, że teraz szybko pójdą w górę :D
Avatar użytkownika
SmooT88

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 8
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 20:38
Lokalizacja: Chełm
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez karlos » 4 gru 2012, o 00:25

Witaj na forum.

Szybkim rzutem oka można stwierdzić, że nie jest źle ;)

Jestem ciekaw czy do początku sezony box nie będzie za mały... ale to się okaże z czasem jak ci rośliny pójdą w górę.

powodzenia
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez SmooT88 » 4 gru 2012, o 02:00

Właśnie też nas to zastanawiało... ale w razie czego zawsze można szybko coś innego skonstruować - oby tylko chciały szybko i bezproblemowo rosnąć :)
Avatar użytkownika
SmooT88

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 8
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 20:38
Lokalizacja: Chełm
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez emczer » 4 gru 2012, o 09:55

Ładnie, ładnie! Mnie się podoba, widać, że się przykładacie i podchodzicie serio, to się chwali. Na zimę wystarczy myślę, jak się zbtrnio nie powyciągają, to będzie dobrze. Potem na okna i do tego jeszcze jako bonus żarówki i będzie ładny start na wiosnę!
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez MPED » 4 gru 2012, o 10:02

Ja nie dzialam na oswietleniu ale wyglada to calkiem calkiem kozacko. Powodzenia w hodowli i oby dziewuchy rosly zdrowo
<chili>
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez Kik » 4 gru 2012, o 14:56

Świetny growbox, kurde gdybym mial wiecej kasy na wydanie sam bym sobie zrobil cos na zime :)
pytanie: raczej ogolne, zauwazylem ze chyba wiekszosc z was co roku sadzi nowe nasionka, a co robicie z roslinami z zeszlych lat? nie przetrwaly wam? czy po prostu sadzicie zeby oprocz starych miec jakies mlode i czy w takim razie roznia sie bardzo owoce krzaka wieloletniego od 1-rocznego, badz polrocznego?
Avatar użytkownika
Kik

NOWY
 
Posty: 19
Images: 2
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 20:37
Lokalizacja: Gdańśk
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez morg » 4 gru 2012, o 15:43

Pochwalić pomysłowość i wykonanie.
Ja swój sezon zaczne dopiero pod koniec lutego.

Ja w tym roku chciałem zabrać kilka krzaków do domu na przezimowanie, ale przymrozek był szybszy. A miałem około 150 krzaków, w tym kilka które na przełomie października/listopada zaczeły ponownie kwitnąć.

Chociaż nie wiem, czy rośliny by przeżyły w temperaturze 12-15 stopni, a taką mam w szklarni.


M.
Avatar użytkownika
morg

NOWY
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki: Black Hungarian, Aribibi Gussano, Goronong, Numex Twilight, Cayenne ..

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez MM.MM » 4 gru 2012, o 22:50

Zobaczymy co z nich wyrośnie 8-) hehe powodzenia w uprawie :)
Avatar użytkownika
MM.MM

ROZGADANY
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 03:39
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez SmooT88 » 5 gru 2012, o 00:33

Witam dystrybutora nasion :D przynajmniej wiem kogo ścigać jak coś hehe :D jak narazie rośnie - może coś tam i się uda wyhodować :mrgreen:
Avatar użytkownika
SmooT88

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 8
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 20:38
Lokalizacja: Chełm
Papryki:

Re: Bhut Jolokia listopad 2012

Postprzez morg » 5 gru 2012, o 01:24

True, true <chili>
Avatar użytkownika
morg

NOWY
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki: Black Hungarian, Aribibi Gussano, Goronong, Numex Twilight, Cayenne ..


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości