Wojtek SC

Pamiętnik ogrodnika

Re: Wojtek SC

Postprzez ekiero92 » 13 cze 2012, o 19:46

Też myślałem o czymś takim na parapet, ponieważ nie mam za bardzo gdzie się umiejscowić z papryczkami i gdybym na przyszły rok chciał zasiać chociaż ze 3 odmiany to musiałbym wykorzystać właśnie całą powierzchnię parapetu na taką szklarenkę jak zrobiłeś:)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wojtek SC

Postprzez Zdun87 » 13 cze 2012, o 20:31

Masz ręke chłopie do papryk. Bardzo ładne i zdrowe krzaczki. Bio Bloom póki co dla krzaczków z tyłu, reszta niech jeszcze podrośnie. Powodzenia <salut>
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez wojtekg1987 » 19 cze 2012, o 08:12

chciałem zapytać czy każda odmiana powinna być wsadzona docelowo do tej samej wielkości doniczki czy jednak są jakieś różnice???
No i oczywiście jaka powinna być wielkość docelowa doniczki do np. Jamajskiej czekoladki ??
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wojtekg1987

NOWY
 
Posty: 28
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2012, o 19:04
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez Zdun87 » 19 cze 2012, o 10:49

wojtekg1987 napisał(a):chciałem zapytać czy każda odmiana powinna być wsadzona docelowo do tej samej wielkości doniczki czy jednak są jakieś różnice???


generalnie im większa doniczka tym więcej miejsca na korzenie -> większy krzak -> więcej owoców. Mniejszym odmianom wystarczy 5 l na docelową a takich jest mniej niż tych większych. Ja na przykład wszystkie chinensy pakuję przeważnie do 8l w górę. Także możesz smiało pakować według własnych upodobań do doniczek 5l i wyżej ;)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez 4ndrew » 19 cze 2012, o 11:01

w zaleznosci od tego ile masz miejsca to pakuj do najwiekszysz jakie ci sie zmieszcza .

od wielkosci doniczki zalezy tez szybkosc wzrostu rosliny i nawet niby miniaturowe Embery co rosna na 35cm maksymalnie , 3xszybciej i lepiej mi rosna w 14l koszach z IKEI , niz w 3l zwyklej doniczce . A inne odmiany to widze po doniczkach ze wcale nie duze rosliny przesadzone do tych 14l koszy w moment obrastaja korzeniami cala donice .

Im wiecej korzeni/gleby tym wieksza roslina rosnie i wiecej owocow zawiazac/utrzymac .

Zdjecia znajdziesz w moim growlogu .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Wojtek SC

Postprzez wojtekg1987 » 19 cze 2012, o 17:07

a czy nie jest tak że roślina jak ma za dużo miejsca na korzenie to wtedy całą siłę skupia na ich wzroście, a łodyga nie rośnie tak szybko??
Avatar użytkownika
wojtekg1987

NOWY
 
Posty: 28
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2012, o 19:04
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez 4ndrew » 19 cze 2012, o 17:09

to mit jakis , u mnie sie to zupelnie nie sprawdzilo , a jezeli nawet cos w tym jest to jak sie upora z korzeniami to potem przy duzym systemie korzeniowym wystrzeli jak z procy ;].
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Wojtek SC

Postprzez wojtekg1987 » 19 cze 2012, o 17:14

bo ja z tego założenia wychodziłem podczas hodowli.
Cały czas systematycznie zmieniam wielkość doniczek żeby nie walić roślinki od razu do 15 litrowej tylko stopniowo do większych i większych.
już niektóre moje rośliny przesadzałem po cztery/pięć razy i myślę że za jakiś czas będzie i szósty raz.
to w takim razie może od razy takie 10 cm rośliny dam do 15 litrowych donic i niech sobie rosną tak??
Avatar użytkownika
wojtekg1987

NOWY
 
Posty: 28
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2012, o 19:04
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez G_R » 19 cze 2012, o 17:59

wojtekg1987 napisał(a):bo ja z tego założenia wychodziłem podczas hodowli.
Cały czas systematycznie zmieniam wielkość doniczek żeby nie walić roślinki od razu do 15 litrowej tylko stopniowo do większych i większych.
już niektóre moje rośliny przesadzałem po cztery/pięć razy i myślę że za jakiś czas będzie i szósty raz.
to w takim razie może od razy takie 10 cm rośliny dam do 15 litrowych donic i niech sobie rosną tak??

To co robisz ma dużo sensu. Pod warunkiem posiadania dużej ilości czasu. ;) Gdy wsadzasz roślinę do doniczki, to po pewnym czasie korzenie korzenie dochodzą do ściany i się zawijają. Gdy tak robisz kilka razy, to masz większe zagęszczenie korzeni w doniczce i lepsze wykorzystanie substancji odżywczych. dobrze jest też wszadzać paprykę głębiej, bo łatwo się korzeni.
W przypadku niezbędnych soli azotowych i potasowych to nie większego znaczenia, problemem mogą być nieruchliwe sole fosforowe, których roślina może nie wykorzystywać, bo są za daleko od korzeni.
Najłatwiej nawozić dolistnie.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Wojtek SC

Postprzez karlos » 19 cze 2012, o 20:32

4ndrew napisał(a):jak sie upora z korzeniami to potem przy duzym systemie korzeniowym wystrzeli jak z procy



Ja tak mam zawsze ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości