Jose Jalapeno 2012

Pamiętnik ogrodnika

Jose Jalapeno 2012

Postprzez Jose Jalapeno » 8 kwi 2012, o 20:36

Witam!
Jestem nowicjuszem więc z góry proszę o wyrozumiałość. Jest to moja pierwsza hodowla chili i chyba coś schrzaniłem...

Zakupiłem nasiona Jalapeno, Cayenne, Ancho i Habanero Orange. Wysiałem je jakiś miesiąc temu, z ziemi zaczęły wychodzić po tygodniu, więc miałem nadzieję że fajnie to pójdzie. Niestety dziś widzę że chyba jednak wszystko pójdzie w cholerę...
Rosna już miesiąc a maja średnio około 5 cm, dwa są trochę wyższe, ale za to te mniejsze maja juz po 5/6 liści. Niby ok, tylko że niektóre liście robią się im jaśniejsze. Co gorsza dziś jednemu odpadł jeden listek a przed chwilą zobaczyłem że w szklarence lata mi muszka! Co jest grane?
Zastanawiam się jak powinny wyglądać papryczki po miesiącu i co się z nimi dzieje... Zapewne popełniłem jakiś błąd, mimo że czytałem sporo o hodowli (pewnie za mało:/)

Ziemia jakiej użyłem to taka zwykła ze sklepu o ph 5,5-6,5
Siedzą w szklarence, gdy jest ciepło to zdejmuję pokrywę żeby nie miały za ciepło, staram się utrzymywać im temperaturę około 25-28 stopni.
Na początku podlewałem po troszku codziennie, gdy się ukorzeniły to rzadziej.
Przydaly by się zdjęcia, ale te podeślę Wam jutro, przyjedzie kuzynka z dobrym aparatem to pstryknę żeby wszystko było fajnie widać :)

Liczę na Waszą pomoc, nawet jeżeli ta hodowla ma upaść to następna już musi mi wyjść, bo już dawno nie jadłem chili! :)
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, o 19:21 przez Jose Jalapeno, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jose Jalapeno

NOWY
 
Posty: 44
Images: 14
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47
Lokalizacja: Solec Kujawski
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Edson 2012

Postprzez xlukaszox » 8 kwi 2012, o 20:40

Spokojnie mi też liście odpadają po miesiącu nie mają prawa być duże miesiąc od wykiełkowania są jeszcze małe poczekaj jeszcze troche zaczniesz nawozić zobaczysz jak się pobiorą ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Edson 2012

Postprzez V3rtyX » 8 kwi 2012, o 20:42

Nie podlewaj tak czesto! Ja podlewam dopiero jak ziemia zrobi sie calkowicie sucha. Dobrze by bylo gdybys wrzucil jakies zdjecie bo bez tego ciezko ocenic. Twoje rosliny rosna powoli ale nie jest zle. jak jest malo slonca to rosna bardzo wolno. Sprawdz czy nie masz mszyc
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Edson 2012

Postprzez Jose Jalapeno » 8 kwi 2012, o 20:46

Mszyc nie widzę, więc to raczej nie to, dziś je nieźle podlałem więc starczy na kilka dni na pewno :)

No dobra trochę się uspokoiłem :) Jutro podeślę fotki, myślę że powoli można je przesadzić do półlitrowych doniczek i podsypać jakimś nawozem, ale to jeszcze jutro doradzicie :D
Avatar użytkownika
Jose Jalapeno

NOWY
 
Posty: 44
Images: 14
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47
Lokalizacja: Solec Kujawski
Papryki:

Re: Edson 2012

Postprzez xlukaszox » 8 kwi 2012, o 20:47

Nie podsypuj nawozem biohumuska kup i będzie git najlepszy dla początkujących spoko jak będą fotki to będzie więcej do rozmyślania :)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Edson 2012

Postprzez V3rtyX » 8 kwi 2012, o 20:49

nie musisz jeszcze nawozic. w jakich pojemnikach siedza?
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Edson 2012

Postprzez Jose Jalapeno » 8 kwi 2012, o 20:51

Słyszałem że substral do pomidorów jest dobry do chili i prawdę mówiąc o nim właśnie myślałem, nada się? ;)


a tak na marginesie to może mógłby jakiś admin zmienić nazwę tematu na Jose 2012 bo mówią na mnie Edson, tak wpisałem a w sumie jest to trochę mylące jak mam na forum inny login :lol:
Avatar użytkownika
Jose Jalapeno

NOWY
 
Posty: 44
Images: 14
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47
Lokalizacja: Solec Kujawski
Papryki:

Re: Edson 2012

Postprzez xlukaszox » 8 kwi 2012, o 20:53

Chyba się nada musi się ktoś wypowiedzieć kto używa go ale powinien się nadać
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Edson 2012

Postprzez Jose Jalapeno » 8 kwi 2012, o 20:54

siedzą w takich małych doniczkach z Obi, które podobno się rozkładają w ziemi jak sie do donicy wsadzi. Mają jakieś 5cm ziemi
Avatar użytkownika
Jose Jalapeno

NOWY
 
Posty: 44
Images: 14
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47
Lokalizacja: Solec Kujawski
Papryki:

Re: Edson 2012

Postprzez V3rtyX » 8 kwi 2012, o 20:54

ja nie uzywalem ale jestem pewny, ze bedzie dobry. pomidory maja podobne wymagania co chili
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości