Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Pamiętnik ogrodnika

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 25 maja 2012, o 23:24

Macie czasem tak, że mniejsze w stosunku do innych roślinki wam umierają? Już druga najmniejsza papryka nie wiem czy umarła czy coś, ale całkowicie liście upadły, miała trochę sucho jak reszta to podlałem, i tylko ona się nie podniosła, tylko dalej 2 dzień leży na glebie :(
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez pikko » 25 maja 2012, o 23:48

moze jej przegnila lodyga przy ziemi ? tez tak mialem..
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez 4ndrew » 26 maja 2012, o 21:07

roznie bywa , u mnie np. pnad polowa Serrano rosla ladnie do pewnego momentu i pozniej zaczela po prostu syfiec , wiotle sie robia , liscie opadaja i nie wroze im nic dobrego raczej (a ziemia ta sama , traktowane identycznie jak inne i reszta idzie jak burza a te zdychaja ).

moze to byc wina nasion czy hgw czego , ogolnie powinno sie wysiac 2-3x wiecej niz potrzeba i wybrac co najlepsze a slabiaki do odstrzalu , ale jak sie nie mialo wiele nasion to ubolewa sie nad kazda padnieta sztuka ;)
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 31 maja 2012, o 20:38

Mam pytanie, bo tak licząc to prawie 3 miechy już bhuty i PPP sobie rosną i nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale coś wzrost przyhamował, nawet największego Bhuta, którego przesadziłem do większej doniczki. Lipa jest ze słońcem, bo pare godzin rano jest, to 1 największa roślinka jest przy oknie tylko, owy Bucik. I jakoś to chyba przestało tak fajnie rosnąć, może jak znajdę czas dam fotki.
Pytanie narazie dalej 99% papryk w boxie jest z powodu braku słońcu/miejsca nasłonecznionego, jest możliwość żeby wyhodować roślinę zdolną do dania owoców jeszcze w tym roku, tylko przy pomocy boxa? Nie żebym próbował, ale tak z ciekawości. Jak przyjdzie słońce to chyba noc i dzień wszystko na balkon przerzucę i niech się dzieje wola Boża.

P.S.
Odratowałem moje maleństwo, o którym wcześniej pisałem, choć i tak nic z tego nie urośnie :D
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez V3rtyX » 31 maja 2012, o 20:59

Nie dziwie sie, ze ci nie rosna jezeli je trzymasz w boksie. Nie wiem jakiego uzywasz oswietlenia ale zakladam, ze nie masz 400W HPSow, wystaw je na slonce i beda zadowolone. Jezeli myslisz, ze w pochmurny dzien maja malo slonca to sie mylisz. Moje rosliny od lutego nie byly doswietlane i mialem malo naprawde slonecznych dni i moje rosliny maja po 50cm a nawet 70-80cm. Nie uzyskasz owocow w boksie chyba, ze kupisz oswietlenie do roslin i to naprawde silne(400-600W conajmniej)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 3 cze 2012, o 09:59

Nowe fotki, 2 papryczek nie ma bo grzeją się na balkonie, reszta nonstop w boksie ze względu na brak miejsca/lipną pogodę, za tydzień ma przyjść ciepełko to wyrzucę na balkon wszystko i będę patrzył jak liście wiotczeją :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Justysia » 3 cze 2012, o 10:13

ja do boxu wsadzam tylko małe krzaki po zmroku na 3 godziny, potem wyjmuje żeby od wschodu słońca już były na "naturalnym koksie".
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez 4ndrew » 3 cze 2012, o 10:23

ja swojego boxa wynioslem do piwnicy ;) , czerwiec juz wiec nawet w pochmurne dni beda mialy lepiej na parapecie niz w boxie , na jesieni moze box jeszcze wroci do lask zeby podoswietlac Satana ;)
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości