Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Pamiętnik ogrodnika

Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 1 kwi 2012, o 19:49

Cześć wszystkim, postanowiłem podzielić się fotkami z mojej małej uprawy :)
Głównie odmiana bhut jolokia z Allegro i od bercika + peter's pan.
Zdjęcia robione żarówką, więc trochę słabej jakości, ale powinno wystarczyć.
Nasionka moczone w wodzie z ekstraktem z czosnku jak polecaliście mi zrobić potem wsadzone do palety z Alledrogo, teraz wszystkie którym udało się wykiełkować (60%) znajdują się w doniczkach/pojemnikach po jogurtach.

Start: 06.03.2012
Ziemia: z początku jakiś torf do kwiatków ozdobnych z jakimś nawozem, dlatego też po wykiełkowaniu przeniosłem do torfu z perlitem i kokosem bez nawozu.

Nie wiem tylko czy wzrost jest odpowiednio szybki, jak zobaczyłem papryczki wolek68'a to smutno mi się zrobiło, że moje tak słabo rosną :)
Żarówka jak na razie najtańsza za parę złotych do nagrzewania, po wypłacie kupię jakieś PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K - jak u wolka ^^
Natomiast martwi mnie 'niezdrowy' wygląda niektórych liści, a to jakieś poskręcane, a to jakieś wklęsłości na środku długości liścia są albo też końcówki liścia zbrązowiały, możliwe że przez temperaturę, dlatego odsunąłem trochę żarówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez 4ndrew » 1 kwi 2012, o 20:48

daj je na parapet na dzien bo sie wyciagaja (za malo swiatla maja) .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 3 kwi 2012, o 12:49

Odpowie mi ktoś na pytanie czy mogę stosować już nawóz? Dokładnie chodzi o Astvit polecany przez wolek68, kupiłem 0.5 litra w płynie oczywiście.
Jeśli tak to jaką dawkę stosować, na etykiecie jest 100g / 4litry i info, że nie przenawozimy tym preparatem roślinek, ale czy aby na pewno, żeby się potem mi nie popaliły :(
Proszę o odpowiedź, jeśli np. dać 25g/litr to czy mogę ten litr wody zostawić sobie gdzieś w pokoju w butelce plastikowej na te kilka dni, czy coś się z nim stanie? :)
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez emczer » 3 kwi 2012, o 13:06

Ja bym poczekał, aż jeszcze trochę podrosną.
A butelka może stać, nic jej nie będzie.
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 3 kwi 2012, o 13:31

Okej a ten astvit jest na wzrost i kwitnienie, czy na jedno z tych dwu? Rozumiem, że najpierw stosować dawki mniejsze np 10g/litr?
I ostatnie pytanko: lampa philipsa 6500k ( świetlówka ) dające przybliżone światło do słonecznego będzie działała tak samo jak słońce, bo w bloku u mnie ciężko boxa wystawić czy nawet same doniczki pod działanie słońca, jak już to na niedługi okres, bo tak akurat słońce przechodzi, a na balkon nie dam bo zimno.
Do tego roślinki mam chronić przed promieniowaniem ze świetlówki jakąś folią?
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez V3rtyX » 3 kwi 2012, o 13:36

Sa specjalne lampy do roslin i takich powiniennes uzywac. Te zwykle sa malo skuteczne szczegolnie jezeli maja mala moc(ponizej 50W rzeczywistej mocy(odpowiednik 200-250W zwyklej zarowki)). Poza tym jest wiosna i nie trzeba juz doswietlac ;)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez 4ndrew » 3 kwi 2012, o 13:56

Zalezy jaka swietlowka i jaka powierzchne oswietla . 6400K-6500K beda najlepiej wykorzystywane na wzrost , a 2100K-2700K na kwitnienie , albo robisz mixa z takich i takich i tez jest dobrze ;).

Mlode roslinki wschodzace dopiero nie potrzebuja duzo swiatla , ale jak podrosna troche to juz by sie przydalo im zrobic natezenie przynajmniej z 12-15k Lumenow na 1m2 (a najlepiej ponad 30k na 1m2 ) .

jak masz zwykla 1 mala zarowke energooszczedna to ona daje cos kolo 1.5k lumenow wiec realtywnie wystarczy na 0,1m2 boxa .
jak chcesz je trzymac koniecznie w boxie to kup przynajmniej jakas 85W energooszczedna (powinna dac cos kolo 6k lumenow na 1m2)

dla porownania to np w letni sloneczny dzien na otwartej przestrzeni na zewnatrz natezenie swiatla siega i 100k lumenow a w pochmurny kolo 20k . Wiec moim zdaniem nawet jak parapet nie sloneczy a ladne sloneczko przyswieca to i tak beda mialy lepeij na parapecie niz w boxie z 1 mala zarowka .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez V3rtyX » 3 kwi 2012, o 14:01

No tak tylko nie wiadomo jakie swiatlo emituje swietlowka.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez Proximat3 » 3 kwi 2012, o 15:34

Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Z pamiętnika studenta - uprawa nowicjusza

Postprzez ras13 » 3 kwi 2012, o 15:38

Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości