Pierwsza hodowla Shadyego 2012

Pamiętnik ogrodnika

Pierwsza hodowla Shadyego 2012

Postprzez Shady » 21 mar 2012, o 14:13

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam Was bardzo ostro! ^^ Zapewne jestem najmłodszy na tym forum, lecz pierwszą chili zjadłem w wieku 5 lat i co roku chciałem więcej. W wieku 9 lat zasadziłem chili z giełdy, pamiętam krzak wyrósł dość duży, a i plony były spore. Teraz, po 8latach przerwy zabawy w ogrodnika czas znów tego doświadczyć! Niestety dysponuję tylko nasionami z najpopularniejszej chili z bazarku. Bez zastanowienia posiałem około 3 nasionek do doniczki(10.03.12, ziemie uklepałem - największe zło), lecz później wszedłem właśnie na te o to forum i przeczytałem, że najlepiej zamoczyć nasionka, włożyć do oddzielnych małych kubeczków, ziemii nie ugniatać itp. Zrobiłem tak z 2 następnymi nasionkami(17.03.12), teraz siedzą w kubku po jogurcie, przykryte plastikowym podziurkowanym igłą wieczkiem dogrzewane lampką biurową, która daje mega ciepło. Ziema uniwersalna za 5zł z biedronki, nie dolewam żadnych nawozów, podlewam często małymi ilościami wody z akwarium. Podsumowując:

Zasiane:
3x chili z bazarku 10 marca 2012 (ziemia ugnieciona, doniczka)
2x chili z bazarku 17 marca 2012 (moczone + dodatkowe ocieplanie, kubek po jogurcie, ziemia nie uklepywana)

16 marca, zaczęły kiełkować dwa nasiona chili z 10 marca.
Obrazek
Obrazek

A tutaj 'mini szklarenka' domowej roboty:
Obrazek
Obrazek

Na drugim zdjęciu widać, że woda skrapla się na ściankach, za wysoka temperatura? Od razu mówię, że nie mam czym jej sprawdzić.
Czy jeżeli papryka, z której brałem nasionka była słaba to i następne pokolenia również będą takie?
Robię coś, co uprzykrza życie nasionkom? Jeśli tak, napisz - postaram się to wyeliminować.
Przyznam się od razu, że jedyne ostre papryki które jadłem to jest ta z bazarku oraz jalapeno. Oczywiście jeżeli masz nadmiar nasion jakiś papryczek, to mógłbym nimi się zaopiekować :)

Patrząc na Wasze rośliny zajmujące kilka parapetów i podłogę, samoistnie ślina zwisa do piwnicy.

Pozdrawiam, Wasz nowy user :)
Avatar użytkownika
Shady

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Images: 0
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ełk
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwsza hodowla Shadyego 2012

Postprzez Poms » 21 mar 2012, o 15:58

Ziemia powinna być pulchna i napowietrzona, lepiej jej nie uklepywać. Nasionka bez problemu zamówisz od większości forumowiczów, wybierz sobie w dziale "oddam przyjmę zamienię " -> bank nasion lub dziale "sprzedam" . Wszyscy polecają nasionka od Beerciik, nie zawiedziesz się.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla Shadyego 2012

Postprzez Shady » 21 mar 2012, o 16:49

Co do ziemi, to wiem, dlatego tydzień po zasianiu pierwszych nasion zasiałem następne, stosując się już do rad uzyskanych właśnie z tego forum :)

--------DODANE--------
Nie wiem czy to było przeoczenie, czy to tak forum na moje kiełki działa, przyglądałem się przed chwilą doniczce z 2 kiełkami, a tu patrze 3 kiełek gigant :D

Jest to z tego nasionka, które nie było w ogóle moczone, a ziemia w doniczce uklepana, jeszcze ma na sobie nasionko, ale widać chyba już wychodzące na świat liścienie.
Obrazek

Tak więc wszyscy do roboty, pisać swoje GrowLogi, gdzie później każde nasionko zaczyna kiełkować!
Avatar użytkownika
Shady

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Images: 0
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ełk
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla Shadyego 2012

Postprzez Makku » 22 mar 2012, o 17:52

Jeśli nie pomyliłem się w obliczeniach to uwierz - nie jesteś najmłodszy.
Avatar użytkownika
Makku

NOWY
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 22:18
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości