Pierwsza hodowla 2012

Pamiętnik ogrodnika

Pierwsza hodowla 2012

Postprzez thonka » 19 mar 2012, o 20:52

Po burzliwym etapie kielkowania (7-10 dni) sa efekty.
Na przemian pol na pol cyklona i de arbola.

Jest to efekt niecalych 2 tygodni na parapecie i wieczornego doswietlania w prowizorycznym boxie zrobionego 40x30x30 plastikowego pojemnika, dykty i przykreconej do niej gornej czesci od CD-ROMu jako malego radiatora, coby dykta bezposrednio sie z zarowka nie stykala. Wszystko wylozone bialym papierem. Do tego mini wiatraczek by byl obieg powietrza oraz termometr elektroniczny na kabelku.

Pierwsze 4 zdjecia sprzed weekendu, w czasie weekendu roslinki lezaly tylko na parapecie. Od 5 zdjecia to stan aktualny.

Caly czas czekam na wykielkowanie nastepnej tury nasion od Beerciika, 1 serrano del sol juz wychodzi z nasionka wiec moze juz jutro zawita w ziemi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
thonka

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez rabbit » 19 mar 2012, o 23:25

Ładnie to wygląda, ale ja mimo wszystko na dzień dzisiejszy więcej bym doświetlał. Ja w swoim boxie 90x60 mam 400 watt matalohalogena i w porównaniu do ubiegłego roku gdy miałem 3*20 watt energooszczędnych różnica jest wielka.
Avatar użytkownika
rabbit

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 21:49
Lokalizacja: Bytom
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez ocean » 20 mar 2012, o 13:14

Cyklony chcesz uprawiac w domu?
Free Hugs
Avatar użytkownika
ocean

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 mar 2012, o 13:51
Lokalizacja: ściśle tajna
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez thonka » 20 mar 2012, o 13:58

Na dzialke pojda o ile sie tam przyjma, bo w domu raczej nie bedzie dla nich miejsca :)

A co do doswietlania - poczatkowy zamysl byl taki, zeby w ogole nic w tym kierunku nie robic, ale moze wyszperam jeszcze druga oprawke choc zarowki lepszej juz nie wynajde nigdzie. Ew. zejde do piwnicy i poszukam desek na wiekszego boxa choc nie wiem czy to bedzie mialo wiekszy sens ;)
Avatar użytkownika
thonka

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez rabbit » 25 mar 2012, o 18:26

Zrobienie boxa z dobrym oświetleniem ma duży sens. Te same roślinki wysiane w tym samym czasie w boxie z marnym doświetlaniem są opóźnione w rozwoju o ok miesiąc.
Różnice można zobaczyć na xxxxxxxxxxxx
Avatar użytkownika
rabbit

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 21:49
Lokalizacja: Bytom
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez szyszmen » 25 mar 2012, o 18:45

Ale zostaje też również opcja parapetu okna ;)
Avatar użytkownika
szyszmen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 134
Images: 103
Dołączył(a): 14 mar 2012, o 10:58
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez thonka » 26 mar 2012, o 17:53

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nastepna porcja

1) ogolny poglad na hodowle
2) cyklon
3) de arbol
4) explosive ember
5) zdjecie pogladowe
6) explosive ember po raz drugi
7) i 8) serrano del sol

Za dnia na parapecie. Naswietlane w miare mozliwosci co wieczor, niestety mam tylko 2 zarowki w boxie, jedna osram dulux 23W http://loz.zelandeth.org/lamps/cf/osram ... /index.htm, ktora daje 1500lm (niestety nie napisali ile na m.kw) oraz jakas tania 15W http://www.pasaz.v10.pl/swietlowka-komp ... 96325.html, ktora daje 850lm (rowniez bez podzialu na m.kw).
Przy w miare powolnej wentylacji temperatura wewnatrz boxa utrzymuje sie na poziomie ok. 27-29 stopni.

Wczoraj, gdy temperatura w boxie osiagnela 29st. w ciagu 4h ponad ziemie wyszlo 6 sadzonek :)


Niestety nie chca zaczac kielkowac 3 nasiona rocotillo, choc jeden juz tydzien temu puscil :(
Avatar użytkownika
thonka

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Pierwsza hodowla 2012

Postprzez thonka » 27 kwi 2012, o 16:00

Dlugo mnie nie bylo (brak internetu) pozniej obowiazki, ale dosc tego ;)

Papryczki mocno puscily przez ten caly miesiac.

Najpierw ponarzekam - rocotillo nie wiedziec czemu wykielkowalo 1 na 8 wysianych :( i w dodatku nie chce za bardzo rosnac.

explosive embery tez wysiane byly w ilosci sztuk 8 - 1 nie wykielkowal, 3 zgnily po wyjsciu nad ziemie, 4 sie przyjely i juz myslalem, ze jeden nie da rady, bo kotek babci zajal sie papryczkami i jednego embera polamal. mial tylko 2 listki, ale mimo to pozbieral sie i rosnie dalej co widac nizej na zdjeciach. troche jestem zawiedziony szybkoscia ich wzrostu, ale mam nadzieje, ze do konca sezonu bedzie wiekszy krzaczek :)

Sweet picke i serrano del sol po 4 wysiane.
serrano przezyly 3 - jednego kotek zalatwil juz jak mial 4 listki :( sweet pickle rosnie troche powoli :)

Najwieksze sa de arbole i cyklony, cyklonow ostalo sie 5 z 8 wysianych (tez sprawka kotka), de arbole - sztuk 10 i wszystkie rosna :)

podlewam, je jak juz widze, ze maja sucho. co 7-10 dni dostaja troche wody z nawozem do warzyw bioponu.

i teraz co z nimi robic dalej? przycinac? jezeli tak to jak?

"polamany" ember i mikrus rocotillo
Obrazek

"polamany" ember solo
Obrazek

najwiekszy okaz - cyklon
Obrazek

najwiekszy ember i rocotillo
Obrazek

widok ogolny na cyklony i de arbole + na gorze najmniejszy ember
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

zblizenie na "polamanego" embera
Obrazek

rocotillo
Obrazek

Obrazek

mala deformacja listka w sweet pickle
Obrazek

najwiekszy cyklon
Obrazek

dwa najwieksze okazy czyli cyklon oraz de arbol
Obrazek
Avatar użytkownika
thonka

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości