Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Pamiętnik ogrodnika

Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 14 mar 2012, o 19:06

Witam towarzysze broni <salut>

Czas i na mojego growloga

W tym roku postaram sie byc bardziej skrupulatny niz w zeszlym. Mam za soba pierwszy sezon, bogatszy w doswiadczenia i w najlepsze nasiona w PL od wiadomo kogo :D wyruszam w sezon 2012.

Krotkie podsumowanie zeszlego, pierwszego sezonu:
Posialem w lutym nasiona(bez namaczania) Jalapeno, Anaheim, Cayenne(OBI), Orange Habanero(papryka z auchan), Bhut Jolokia oraz Chocolate Habanero.
Z tego wszystkiego wyrosly pierwsze cztery odmiany. Z nasion od Brujo wyrosly tylko Anaheimy i Jalapeno. Uprawialem je caly sezon na parapecie z zadowalajacym efektem. Krzaczki rosly porzadnie, zdziwilem sie jakie efekty mozna uzyskac w domu. Ale pozniej mialem porownanie z foliakiem :lol:
Jak to amator w polowie maja postanowilem dodac kolejne odmiany:

Explosive Ember, Fatalii, Bhut Jolkia raz jeszcze, Trinidad Scorpion, Cyklon

Efekt byl oczywisty, jak dorosly do owocowania to zastala je jesien :mrgreen: Tylko explosive ember z cyklonem owocaowaly w pelni, no i mialem az jedna papryczke z Fatalii
Czlowiek sie uczy ;) Na spontanie zbudowalem sobie z pomoca mojej kobiety, taki oto wypasiony foliak wlasnego projektu. Niestety bylo to pod koniec sierpnia z mysla o tym sezonie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze po zdjeciu Anaheim z zeszlego roku i Fatalii ;)

Obrazek

Obrazek




Takze w tym roku wiekszosc papryk tam wyladuje


Dosyc tego, jedziemy. W sezonie drugim znacznie powiekszylem ilosc odmian, w tym roku sadze:

Golden Cayenne, Jalapeno, Bhut Jolokia, Trinidad Scorpion, Lemon Drop, Bulgarian Carrot, Bishop Crown, Fatalii, Thai Chili

White Habanero, Hungarian Hot Wax, Naga Morich, Satan's Strain, Jalapeno Hybrid Chichimeca, Aji Panca, Scotch Bonnet Safi, Ecuador Purple

Zrezygnowalem z Anaheim( lagodniejsze niz myslalem), Orange Habanero( fajna papryka ale tym roku stawiam na Scotch Bonnet Safi), Explosive Ember ( zbyt bardzo przyciaga uroda osobniki plci pieknej, stad finalnie zostalem bez jakiegokolwiek krzaka :lol: ), Cayenne( zamiana na Golden), Cyklon(pelno tego na targach, strata miejsca)

Nie bede pisal ile na razie wykielkowalo z pierwszej grupy, gdyz jest roznie. Jednak co najmniej jeden kielek z kazdej odmiany powedrowal juz do ziemi. Niektore juz wyrosly. Druga grupa wyladowala dzisiaj na wacie, po dwa nasiona z odmiany.

Zdjec na razie nie wrzucam, bo nie ma zbytnio co;)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez wlodizw » 14 mar 2012, o 19:14

elegancki i solidny foliaczek <thumright> <thumright> <thumright>

Najbardziej się uśmiałem, bo na początku przeczytałem, że zbudowałeś za pomocą kobity... potem zauważyłem że z pomocą... :oops:

Swoją drogą fajnie by było jakby kobity nam takie piękne szklarenki stawiały :lol:
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 14 mar 2012, o 19:27

Dzieki Wlodi <thumright> Z kobietami to fajnie byloby w takiej sprawie :) jednak czlowiek sam musi dopilnowac bo mogloby to nabrac innych ksztaltow :lol: Konstrukcja solidna, stoi w miescowosci u podnoza gor, strasznie tam zima wieje. Mimo to przetrwal bez jakiegokolwiek uszczerbku
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 7 kwi 2012, o 10:31

Update
Sytaucja na początek kwietnia przestawia się nastepująco:
Wykiełkowały wszystkie odmiany oprócz White Habanero, z którym dalej próbuje. Naga Morich i Satan's Strain poszły mi dopiero dzisiaj, po około 3,5 tygodnia leżakowania na wacikach :shock: Pozostałe odmiany bez wiekszych problemów. Generalnie nie wiem jak u Was, ale ja zawsze mam problemy z wykiełkowaniem najostrzejszych odmian. Mam już małych przedstawicieli wysztkich odmian oprócz dwóch wspomnianych i Ecuador Purple, który obija się w przebiciem się na światło dzienne. Kilka zdjęć z tego co zostało już rozsadzone, szału nie ma oczywiście. Jednak rok temu było gorzej a mimo to nadgoniłem ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zastanawiam się czy nie sklepać sobie jakiego prowizorycznego growboxa i troszkę w nocy doświtlać. Albo dać szanse naturze jak rok temu :lol:
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez 4ndrew » 8 kwi 2012, o 22:41

ja bym cos wykombinowal nawet z prowizorka zeby doswietlac i w dzien i w nocy na tym parapecie co sa teraz .

Znacznie to powinno przyspieszyc ich wzrost w poczatkowym okresie .

Tez pozno wystartowalem (dopiero co wychodza z ziemi ) wiec w razie czego mozemy porownywac efekty wzrostu (moje poszly na waciki kolo 20marca, pierwsze kielki prawie po 2 tyg , a Satany jeszcze knuja dalejna wacikach :/ ) .

Ja na razie poki nie rozwieniete dobrze liscienie daje im doswietlanie od 8-24 + to co zlapia z okna , jak tylko liscienie sie lepiej rozwina to eksperymentalnie dam wszystkim 24h doswietlania przez 10-14dni - pozniej juz normalnie 18/6 .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 25 kwi 2012, o 19:59

Mały update <salut>

Koniec kiełkowania już dawno, teraz już tylko rozsadzanie do pojedynczych pojemników i pilnowanie aby dobrze rosły. Mam wszystkie odmiany oprócz Red Habanero, który po raz kolejny mi nie poszedł(100% pewności, ze nasiona do niczego z resztą z papryki sklepowej)

Niektóre podrosły, szególnie annumy oraz jeden z dwóch przedstawicieli baccatum - Lemon Drop(lewy róg)
Obrazek

Golden Cayenne zaczyna się pięknię rozrastać w każdą stronę, wdzięczna odmiana. Każdy z krzaków zapowiada się na bardzo plenny
Obrazek

tutaj jak zwykle karłowate póki co chinense
Obrazek

moi pupile, szmat czasu musiał minąć zanim te kurduple ujrzały światło dzienne, od lewej po dwa w pionie: Satan's Strain, White Habanero, Naga Morich
Obrazek

no i reszta bandy, która też powoli sobie jakoś radzi. Po minimum 2 krzaczki: Lemon Drop, Aji Panca, Ecuador Purple, Hungarian Hot Wax, Bulgarian Carrot, Jalapeno Chichimeca, Bishop Crown i Thai Chili
Obrazek

Duża ilość roślin jest już nawożona Bio Grow'em, póki co dawka poniżej minimalnej. Pogoda jeszcze nie rozpieszcza póki co, więc rzadko kiedy są podlewane
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Psyhe » 29 kwi 2012, o 09:06

Jakie ma wymiary ten paprykowy domek ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 29 kwi 2012, o 11:30

Dobrze nie pamietam, ale chyba to bylo 4m x 2,5m. W poniedziałek ladują do niego pierwsze papryki :)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Zdun87 » 3 maja 2012, o 10:53

Młodzież już 3 dzień przebywa w foliaku. Na razie pierwsze sadzonki, niedługo dołączy do nich reszta. Od dnia drugiego trwa walka z ślimakami, które rano opędzlowały mi jedną paprykę - Aji Panca. No i pomidora, obie roślinki nie przeżyły. Wyplewione, zasolone i posypane wapnem dookoła. Ślimaków na razie nie widać dzisiaj. Dostały piwo do doniczki i podsypałem papryki trocinami. Papryki które lądują w foliaku zmieniają nawóz. W domu używam Bio Grow a teraz zaczynają przygodę z Astivitem. Podlewałem nim do tej pory rzodkiewkę i szałwię, efekty bardzo dobre. Z resztą papryki rosną w foliaku w oczach, także Astvit też im bardzo odpowiada.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun87- sezon drugi- parapet/foliak

Postprzez Psyhe » 3 maja 2012, o 10:58

Spoko :) aczkolwiek wydaje mi się że jeszcze za zimno na foliak ;)
P.s co to jest to puste wkopane do ziemi ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości