Chilihead Poznań growlog :)

Pamiętnik ogrodnika

Re: Chilihead Poznań growlog :)

Postprzez Zwierzax » 2 kwi 2012, o 04:15

Ok, od 2 dni nasiona które się grzały na kaloryferku, już się nie grzeją i widać efekty - kolejne 4 habanero wykiełkowały - jedno wczoraj 3 dziś - wczorajsze już w ziemi, oraz wykiełkował jeden narazie cherrybomb, choć 2 kolejne nasionka (i 3 kolejne habanero) wyglądają tak jakby miały zaraz pęknąć i puścić korzeń.
Z nasion beercika już kiełkują (po 2 dniach) 2 nasiona - jedno z waty jedno ze srajtaśmy.
Jak narazie bilans kiełkowania
Piri-Piri - 3/6; 1 zdechło
Habanero Red - 5/12;
Chichimeca - 2/6
Golden Cayenne - 0/6
Avatar użytkownika
Zwierzax

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Images: 16
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 23:29
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Chilihead Poznań growlog :)

Postprzez Zwierzax » 19 kwi 2012, o 02:44

Okazało się, że roślinki za mało podlewam - największym roślinkom zaczęły usychać liście i przestały rosnąć, teraz już jest ok (mam nadzieje), ciężko było się nauczyć kiedy są przelane a kiedy nie...

Bilans kiełkowania
Piri-Piri - 3/6; 1 zdechło
Habanero Red - 8/12;
Cherrybomb - 3/6;
Nasiona Beercika: (Wszystkie wzeszły w kilka dni)
Chichimeca - 6/6, jedno 'zabiłem przypadkiem'
Golden Cayenne - 6/6
Avatar użytkownika
Zwierzax

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Images: 16
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 23:29
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Chilihead Poznań growlog :)

Postprzez karlos » 19 kwi 2012, o 08:25

Pochwał się w wolnym czasie fotkami. Bilans kiełkowania ok :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chilihead Poznań growlog :)

Postprzez Zwierzax » 1 lip 2012, o 11:53

Długo mnie nie było, ale jest update.


Wszystkie piri-piri padły na jakieś choróbsko - w 2 dni wszystkie liście odpadły poza 2-3 najwyższymi które zrobiły się fioletowo czarne a roślinka potem uschła i padła
To tak z miesiąc temu przesadziłem wszystkie (6 z 8 dożyło do tego czasu) habanero, i 2 cherybomby, 3 chichimeci i 3 cayenny do ogrodu, niestety bilans strat dość duzy - 1 cherry zdechło prawie odrazu od słońca, jak i 2 cayenny, i jedna chichi. Habanero się trzymały lecz.... COŚ przyszło nie wiem ptak jakiś czy inne ustrojstwo i praktycznie wszystkie roślinki zostały ucięte przy samej ziemi (nie pierwszy to raz - ojciec widział wcześniej jak jakiś ptak ścinał mu kwiatki - nie zjadał, poprostu ścinał i zostawiał na ziemi), ostał się tylko cherry i sobie rośnie, część z reszty roślinek odbija od ziemi, ale chyba nie mam co liczyć na jakiekolwiek owoce...
Bilans zasadzonych:
3/6 habanero - 3 odbija od korzenia
1/3 chichcimeca - 1 odbija od korzenia
1/3 cayenne - 1 odbija od korzenia
1/2 cherrybomb - największa roślinka

Z roślinek których nie przesadziłem do ogrodu
1 cherrybomb - puścił kwiatki
3 chichi, 2 z kwiatkami
1 cayenne kwitnie
Dwa pozostałe cayenny padły na dokładnie to samo co piri piri - uschły i zrzuciły liście w mniej więcej 2 dni.

Teraz pytanie, mam zamiar roślinki przesadzać do większych doniczek - ciągle siedzą w plastikowych małych kubeczkach (miały pójść do ogrodu, ale nie chce stracić kolejnych roślinek przez ścięcie), doniczkami będą scięte 5litrowe butle po wodzie. Więc jako, że roślinki puściły kwiatki, to czy kwiatki ściąć przed przesadzaniem, czy zostawić, i w ogóle czy nie lepiej kwiatki ściąć, żeby roślinki miały więcej "siły" na wzrost a nie na owoce.

Zdjęcia - może zaraz.
Avatar użytkownika
Zwierzax

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Images: 16
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 23:29
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Chilihead Poznań growlog :)

Postprzez 4ndrew » 1 lip 2012, o 16:23

ja bym juz kwiatkow nie obrywal, pozno dosc juz .

A przesadzic jak najbardziej przesadzaj do mozliwie najwiekszych doniczek , z baraku laku moga byc te butelki 5l , ale przydaly by sie wieksze .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości