Growlog 2021 od kwietnia

Pamiętnik ogrodnika

Growlog 2021 od kwietnia

Postprzez oqnisty » 17 kwi 2021, o 20:16

Niestety ten growlog rozpocznę trochę w połowie, a trochę w trzechczwartych, i ciut po 10% sezonu.
Nie ma kiełkowania i sadzenia. Ani z tego roku, ani z tamtego. Nie ma zdjęć z zimowania. Musicie mi wierzyć na słowo. I oglądać efekty. :ugeek:
16202
Wszystko wyhodowane na parapecie w półpseudogrołboksie z kartonów skleconym, coby dziecko nie zrównało upraw z ziemią bardziej stworzonym, niż dla walorów rolniczych.
16203
I jest = pierwsza papryka w tym roku (jeśli nie liczyć tej zerwanej i zjedzonej 1 stycznia z tego samego krzaka, który jeszcze w grudniu sobie kwitł, a potem został ostro przycięty).
Cherry bomb obficie kwitnie, a owoce rosną z każdym dniem.
16201
Za to habanero red kwitnie, ale kwiaty opadają. Czemu? Ma ktoś pomysł?
Może za mała różnica temperatur dzień/noc? Ale na balkon jeszcze nie pójdą :P
161951620416205
I jeszcze zupełnie zielony scorpion. obrywam mu wszystko co chciałoby kwitnąć zanim podrośnie.
16198
Młodzież sobie podrasta. Habanero yellow, naga i cherry. I rosiczki. I carolina.
16200
Naga Jola która gubiła kwiaty i nie widziałem w nich pyłku przy "myrdaniu", a przy tym pokrój mi nie odpowiadał została o ponad połowę ostrzyżona, ale nie mam szczegółowych zdjęć. Tutaj na pierwszym planie.
16194
Macie może pomysł czemu pyłku nie było? W habanero i w cherry bardzo wyraźnie się osypuje.
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growlog 2021 od kwietnia

Postprzez alojzy.bękart » 11 paź 2021, o 09:14

Czy doświetlasz roślinki na zimowisku? Bardzo ładne, gęste listki mają. Ta rosiczka się tam znalazła z racji, braku innego miejsca, czy może ma jakieś zadanie, typu łapanie ziemiórek?
Avatar użytkownika
alojzy.bękart

NOWY
 
Posty: 25
Images: 8
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 15:26
Papryki: Naga jolokia, carolina reaper, habanero orange, trinidad moruga scorpion

Re: Growlog 2021 od kwietnia

Postprzez oqnisty » 16 paź 2021, o 08:02

niczym nie doświetlałem - tak wyglądały na wiosnę po staniu całą zimę na parapecie... w tym czasie kilka razy obgoliłem je z większości liści (odrosły ładnie jak widać)
a rosiczka rzeczywiście jest tam dla wyłapywania ziemiórek, no i ma więcej światła i ciepło od kaloryfera, który jest pod boxem
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron