Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez DarkSkorpion » 2 gru 2017, o 23:58

Słońce ich nie uszkodzi? :?:
Jest za słabe teraz, a w oknach między szybami masz gaz który ogranicza promieniowanie.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 15 gru 2017, o 13:26

Tak więc po urlopie wracam do domu lecę do boxa a tam taki straszny widok. Papryki zostawiłem pod tygodniową opieką jednak kazałem podlać je tylko raz i jak się okazało to było zbyt mało. Na szczęście szybka wodna reanimacja przyniosła skutek i papryki mają się dobrze. Niestety część liści odpadła sama a część uciąłem z tego względu, że krzaki zrobiły się tak strasznie gęste, że w niektórych miejscach miałem problem by zobaczyć łodygę wiec zrobiłem tym młodszym liściom trochę miejsca. Na wszystkich krzakach pojawiły się pąki ale już stwierdziłem, że pozwalam im rosnąć swobodnie wcześniej ze względu na mała wysokość papryk ucinałem je, jednak za każdym razem roślina tworzyła nowe wiec doszedłem do wniosku, że już czas pozwolić im wydać owoce. Zastanawiam się tylko czy już teraz powonieniem zmienić fotoperiod z 18/6 na 12/12 ?
Obrazek Obrazek

Po reanimacji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W boxie rośnie powoli także Mango:
Obrazek

2 rośliny, które jak pisałem w poprzednim poście wyniosłem na parapet. Te mają się również dobrze jednak ze względu na małą ilość światła wyciągają się.
Obrazek Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez lath » 15 gru 2017, o 17:40

Ładnie odżyły <thumright>
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez solymr » 16 gru 2017, o 00:12

Papryki są roślinami obojętnymi - kwitną niezależnie od długości dnia i nocy. Idealne warunki to 16/8.
Rośliny są już w docelowych doniczkach?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 16 gru 2017, o 09:36

solymr napisał(a):Papryki są roślinami obojętnymi - kwitną niezależnie od długości dnia i nocy. Idealne warunki to 16/8.
Rośliny są już w docelowych doniczkach?


Tak doniczki 4,5l. Chyba, że uda mi się powiększyć box to wtedy pomyślę o większych.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez jasfasola » 16 gru 2017, o 13:27

Ho ho ho - szybko kolega zaczął. Fajnie fajnie to idzie.
Avatar użytkownika
jasfasola

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 46
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 18:11
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: Serrano
Jalapeno
Bhut Joloka Red Yellow Chocolate

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 24 gru 2017, o 10:52

Na wstępie życzę wszystkim Zdrowych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz owocnych zbiorów w przyszłym roku!

A moje pytanie odnosi się zmian na liściach które to pojawiły się kilka dni temu. Rośliny nie były przelane a w boxie nie jest za sucho. Od czasu do czasu spadnie jakiś pąk i liść. Na roślinach pojawiły się żółte przebarwienia i jakby starsze liście zasychaly od zewnątrz i czubkow. Czytałem że może być to niedobór K oraz Cu lecz regularnie je nawoże BioBloomem i BioGrowem. Robię też od czasu do czasu oprysk wapnovitem oraz siarczanem magnezu. Może ktoś podpowie co to może być.


ps. Ok to chyba przenawożenie muszę poplukac je teraz Czystą wodą.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 6 sty 2018, o 18:29

Witajcie, papryki maja się dobrze jestem na etapie powiększania boxa. Natomiast problem o który chce zapytać to taki iz mimo pokaźne ilości pakow i kwiatów oraz sztucznego zapylania przez wacik i potrzasanie drzewkiem, kwiaty żołkna I opadają. Co Może być powodem?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez mih000 » 6 sty 2018, o 18:30

za malo swiatla odpowiedniej jakosci i ilosci
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 6 sty 2018, o 22:39

mih000 napisał(a):za malo swiatla odpowiedniej jakosci i ilosci


Światła mam chyba wręcz zbyt wiele jak na tego boxa. CFL 125W DUAL około 5k lumenow na 0.25m2. Sądzisz że powinienem obniżyć lampę?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron