Carolina nawożenie

Carolina nawożenie

Postprzez Avim » 14 cze 2020, o 21:48

Witam. Mam taki problem, że od ponad roku próbuję wyhodować Reapera i nie mogę. Roślina ładnie rośnie, ale za każdym razem gdy ma kwiaty, to po kilku dniach odpadają one wraz z łodygą. Przy cyklonach, czy piri piri nie mam takich problemów. Myślę, że problemem może być brak składników odżywczych. I pytanie brzmi czy ma ktoś jakieś sprawdzone nawozy na konkretne etapy rozwoju rośliny. Prosił bym o dokładne nazwy jakie po kolei używać i w jakich odstępach czasowych. I jaka ziemia była by polecana do tej konkretnej rośliny. Jeśli ktoś ma jakieś porady co do uprawy Reapera, to też bym o jakieś prosił. Roślinę trzymam na parapecie, ale dwie przesadziłem do gruntu i bez różnicy, dzieje się tak samo.
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Carolina nawożenie

Postprzez Mr. Ed » 14 cze 2020, o 23:43

Jakie ma nasłonecznienie? Na parapecie za szybą czy na zewnątrz; w gruncie pod folią czy bez? Superhoty są bardziej wybredne i przede wszystkim potrzebują więcej światła i ciepła. Przesadzanie też może je zestresować, jeśli nie przeniesiesz całej bryły korzeniowej wraz z podłożem - chili ma dużo cienkich korzonków, które łatwo uszkodzić.

U mnie na owocowanie dobrze się sprawdziła Magiczna siła do pomidorów (Substral), zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Carolina nawożenie

Postprzez Avim » 15 cze 2020, o 10:10

Nasłonecznienie na wieczór jest mocne. Ale w dzień nie ma na co narzekać. W domu są szybą, w gruncie bez folii. Ciepło mają na pewno. I tylko ten nawóz wystarczy? Czy zastosować coś na wzrost lub ukorzenianie?
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron