biohumus agrecol

biohumus agrecol

Postprzez KaszaManna » 2 kwi 2020, o 09:52

cześć, czy stosował ktoś z was pod papryczki biohumus super forte od agrocola? Akurat jest w promocji w supermarkecie i mam zamiar go kupić. Jeżeli odradzacie z jakiś przyczyn to możecie polecić jakiś inny, pozdrawiam
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: biohumus agrecol

Postprzez Majonez » 2 kwi 2020, o 11:38

Korzystam od niedawna właśnie z Super Forte od Agrecola.
Obrazy mówią więcej niż słowa.
Stan na 22.03:



Obrazek



10 dni później:



Obrazek
Obrazek


Po dwukrotnym użyciu wyraźne przyrosty, widoczna poprawa wybarwienia liści, bryła korzeniowa wyraźnie zagęszczona. Brać i podlewać <thumright>
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez KaszaManna » 2 kwi 2020, o 12:02

O to jadę do sklepu i podlewam ;D papryki piękne, kiedy wysiewałeś? moje wysiane 23 lutego są malutkie jeszcze, wysiane w ziemi sterlux, może pójdą niedługo jak twoje :D
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez Majonez » 2 kwi 2020, o 12:33

KaszaManna napisał(a):(...) kiedy wysiewałeś? (...)

Nie pamiętam dokładnie bo siałem na raty ale jakoś przełom marca i lutego. Pierwsze wschody były na początku marca a ziemia to jakiś nołnejm z Tesco (więcej nie kupię bo badziew straszny). W zeszłym tygodniu zrobiłem wstępny zakup 200l ziemi, której używam od lat i wiem, że u mnie dobrze się sprawdza. Trza się zabezpieczyć bo jak tak będą dalej zamykać wszystko to trzeba będzie trawniki rozkopywać ;)
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez KaszaManna » 2 kwi 2020, o 12:41

Myślałem, ze wysiałeś już w styczniu, bo u mnie wzeszły okolo 1 marca, a moje cayenne są znaacznie mniejsze od twoich papryk, a o habanero już nie wspomne :roll:. Może ziemia której użyłem, ma zbyt niskie ph? (5,4-6.0).
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez Majonez » 2 kwi 2020, o 12:52

PH wystarczające a rośliny z tego co widziałem wyglądają normalnie. Annumy maja mniejsze liście niż chinensy stąd pozornie wydaje Ci się, że są mniejsze. Nawozić, zapewnić dużo słońca i będzie dobrze <thumright>
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez KaszaManna » 2 kwi 2020, o 13:00

Ok, dzięki <thumright>
jeszcze tylko jedno pytanie. Czy biohumusu lać według zalecanej dawki od producenta, czy zmniejszyć ilość na początku np. o połowę?

-- 2 kwi 2020, o 13:08 --

a tak wygląda moje hanbanero :?
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że jeszcze ruszy
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez Majonez » 2 kwi 2020, o 13:41

Można lać jak napisali, trzeba by się bardzo postarać żeby przedawkować. Twoje są mniejsze od tych z moich zdjęć ale spokojnie, mam też kilknaście sztuk na tym samym "etapie" co Twoje, niektóre rosną szybciej inne wolniej. Nie masz się co przejmować. Jak przesadzałeś do większych doniczek to rozwój części zielonej na jakiś czas zwalnia a roślina idzie w korzeń, potem nadrabia górą :)
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: biohumus agrecol

Postprzez Mr. Ed » 2 kwi 2020, o 16:58

Na tym etapie wielkość sadzonki nie ma większego znaczenia. Byle była zdrowa, z dużą i rozbudowaną bryłą korzeniową. Jak przesadzisz w miejsce docelowe po zimnych ogrodnikach (12-14 maja - mogą być przymrozki) i rośliny dostaną więcej miejsca na nogi oraz więcej słońca, maluchy mogą wystrzelić i przegonić pozostałe (z mojego doświadczenia). Trudno na razie powiedzieć.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: biohumus agrecol

Postprzez KaszaManna » 2 kwi 2020, o 18:59

W takim razie nic tylko niech rosną, wielkie dzięki <salut>

-- 2 kwi 2020, o 20:14 --

@majonez powiedz mi jeszcze o jakiej ziemi mówisz, bo sam będę potrzebował sporej ilości :lol:
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości