suchy lód

suchy lód

Postprzez przeszczep » 7 maja 2011, o 23:11

Znalazłem taki tekst na stronce opisującej suchy lód:
Ogrodnictwo: szklarnie Wzrost roślin wymaga dostępności wody, świała, substancji mineralnych i CO2, wykorzystywanych w procesie fotosyntezy do produkcji związków organicznych. Efektem zwiększenia stężenia dwutlenku węgla w atmosferze szklarniowej (z 400 ppm do 1000 ppm) jest stymulacja wzrostu niektórych roślin, a tym samym 20-procentowy wzrost wydajności produkcji roślinnej (pomidorów, truskawek, ogórków oraz roślin doniczkowych i kwiatów ciętych, papryki...).

Stronka:
http://www.bartcowiak.pl/index2_info.htm

Czy ktoś próbował kombinować z suchym lodem, co by co2 trochę podsycić?
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: suchy lód

Postprzez Polishteam » 8 maja 2011, o 08:23

Ja nie stosowałem, używam tabletek CO2.
Tak troszkę odbiegając od tematu, kiedyś na zajęciach z Biologi, gość opowiadał o bardo ważnej roli CO2, w procesie dojrzewania pomidorów. Mówił o jednym ogrodniku, który w garażu trzymał pomidory z samochodu podłączał wąż do rury wydechowej, następnie do garażu i tak przez kilka godzin, dostarczał CO2 + spaliny do garażu. Efekt pomidory dojrzewały raz dwa i były bardzo czerwioniutkie. :D
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: suchy lód

Postprzez beerciik » 8 maja 2011, o 08:31

i tak robią do tej pory, niestety.. ;)

co do CO2 to jak dla mnie lepsza metoda kwasek cytrynowy + soda oczyszczona kupione na allegro [jakby ze sklepu kupować to szkoda słów jeśli chodzi o koszta ;) ]
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: suchy lód

Postprzez V3rtyX » 24 maja 2011, o 14:37

suchy lód to czysty dwutlenek węgla w stanie stałym więc powinien pozytywnie wpłynać na rozwój roślin. Problem tkwi w tym, że temperatura suchego lodu to -70 stopni co znacznie obniży temperaturę growboksa. Proponuję wrzucić 200g suchego lodu do zbiornika z ciepłą wodą. Wtedy suchy lód bardzo szybko sublimuje (CO2 nie przechodzi w stan ciekły przy standardowym ciśnieniu) i cały growbox będzie wypełniony dwutlenkiem węgla. Pamiętaj, że CO2 jest cięższy od powietrza więc opadnie na dno growboxa, chyba musisz zainstalować wentylator od spodu aby poruszał gazem. Według mnie lpiej kupić butlę z CO2.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości