Kilka pytań o o nawożenie i nie tylko

Kilka pytań o o nawożenie i nie tylko

Postprzez syberian68@gmail.com » 25 maja 2019, o 15:40

Witam. Zakupiłem na dniach ekstrakt z alg i bio grow od bio bizz i root juice od plagronu, wcześniej zakupiłem jeszcze nawóz chilli z extra potasem (npk 6.0 - 7.4 - 11.1 + b&w) i COMPO® BIO Nawóz do owoców i warzyw i tak się teraz zastanawiam w jakich proporcjach tego wszystkiego używać, tak aby nie przeszarżować;
myślałem o używaniu mixów bio grow i nawóz chilli, compo bio i ekstrakt z alg, mixy te wymieniałbym co 3 dni - sobota mix 1, środa mix2, root juice dzień po właściwym nawożeniu. co tym myślicie? nie byłoby to za często? macie jakieś inne propozycje?

ad.2. gdy wystawiam papryki na słońce, to część liści robi się tak jakby aksmaitna szmaciania, mało mięsista, czy powodem może być fakt że wczęsniej jakieś 80% dnia były wystawione na północ + ultrafiolet i nie przyzwyczaiły się do słońca? ponadto dopiero na dniach przesadziłem do dużych donic, wcześniej były w malutkich kubeczkach plastikowych.

ad.3. zastanawiam sie czy nie warto by było dosypywać trochę węgla aktywnego do ziemi; mam kilka szmacianych woreczków z węglem, które poniekąd wchałniają bakterie, grzyby, pleśń i zbyt dużą wilgoć; może warto by to było zastosować to do chodowli papryczek i pomidorów, obawiam się tylko że oprócz syfu, węgiel by wchłaniał też wartości odżywcze z nawozów.
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kilka pytań o o nawożenie i nie tylko

Postprzez ooryginall » 25 maja 2019, o 20:25

Ad.1 Hydro czy gleba?
Ad.2 Papryki trzeba zahartować przed wystawieniem na mocne słońce :-P
Ad.3 Węgiel aktywny tak jak piszesz może zacząć pochłaniać składniki odżywcze, w akwarystyce stosuje się pochłaniania i oczyszczania z cząstek organicznych i innych pierwiastków więc coś w tym jest.
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Kilka pytań o o nawożenie i nie tylko

Postprzez syberian68@gmail.com » 25 maja 2019, o 20:43

gleba - na spodzie wermikulit wymieszany z kokosówką, a od połowy ziemia od compo na papryki/pomidory
wczoraj poprzycinałem przesadzone papryki i wydaje mi się, że słońcu już nie oddziałuje tak źle na liście, które zostały

btw. pielęgnacja pomidorów przebiega tak samo jak przy paprykach?
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron