Plonar Active - jak zastosować w doniczkach?

Plonar Active - jak zastosować w doniczkach?

Postprzez jjzs16 » 2 maja 2017, o 14:35

Witam, to mój pierwszy post (wiem że powinien być w dziale "Witamy" w wątku "cześć" ale tam akurat nic napisać nie mogę - nie mam uprawnień żeby się przywitać ;) ). Mam pytanie odnośnie produktu Plonar Active. Mam 10 krzaczków papryk i 3 pomidorków obecnie w kubkach 0,5l. Czeka mnie przesadzanie do butelek 5l, ale na razie pogoda nie sprzyja a do growboxa mi to nie wejdzie. Chcę wzbogacić docelową ziemię o kwasy humusowe i z takich rzeczy w markecie był produkt Plonar Active firmy Ekodarpol. Jego skład to 35% materia organiczna, 65% kwasy humusowe, fosfor 3,5%, potas 6,5%, wapń 9%. Na opakowaniu podany jest tylko sposób stosowania w uprawie gruntowej - dla warzyw zalecana dawka to 5g - 10g na 10l wody, podlewać co 3 - 4 tygodnie, 10 litrów roztworu ma wystarczyć na około 9m2 powierzchni. Moje pytania są następujące:
1. Jak zastosować ten preparat do doniczek?
2. Co ile podlewać i w jakim stężeniu?
3. Jak stosować z innymi nawozami ( do czasu kwitnięcia zamierzam podlewać tylko biohumusem, potem planuję dawać bio bloom)
4, Czy mogę zastosować już teraz czy poczekać na przesadzenie do docelowych doniczek?

Pozdrawiam Jacek
Avatar użytkownika
jjzs16

NOWY
 
Posty: 19
Images: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Plonar Active - jak zastosować w doniczkach?

Postprzez Borys » 2 maja 2017, o 22:03

Witaj <salut>
Teoretycznie najlepiej stosować wg przeznaczenia, Plonar Active jest w zasadzie do gruntu (rozpuszczalny i granulowany), do doniczek Biohumus i Humus Active.
Odpowiadając na pytanie - musisz policzyć wg proporcji. Często zakłada się, że aktywna warstwa gleby to około 20cm, więc najpierw trzeba obliczyć objętość podłoża.
10l roztworu ---- 9m2 x 0,2m
Problem jednak w tym, że Ekodarpol stosuje dość "ubogie"przeliczniki i tego produktu wyjdzie Ci ~ 20-30ml roztworu na doniczkę 3-5 litrową, czyli efekt nawożenia dość mało spektakularny 8-)
Gdyby to ode mnie zależało, prawdopodobnie metodą prób i błędów zacząłbym od dawki ~2g/l, przy owocowaniu podwoił dawkę.
Trudno powiedzieć w jakim tempie ten nawóz się zmineralizuje, musisz po prostu obserwować i zapisywać wyniki ;)
Łatwiej gdybyś miał granulat Plonaru, wtedy można by było jak w innych tego typu granulatach organiczno-mineralnych zmieszać z ziemią w doniczkach w ilości 5-8 g / 1litr.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Plonar Active - jak zastosować w doniczkach?

Postprzez jjzs16 » 3 maja 2017, o 07:00

Dziękuję za odpowiedź, też mi się wydawało że humus activ będzie lepszy, ale wziąłem co było. Nie będę eksperymentował, bo trochę mało mam obiektów, a preparat po prostu pójdzie na ogródek bo tam też się przyda, a ja tym czasem poszukam produktu sprawdzonego.
Pozdrawiam Jacek
Avatar użytkownika
jjzs16

NOWY
 
Posty: 19
Images: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron