Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez mirfak » 3 kwi 2017, o 11:46

Witam serdecznie,
jaka jest różnica pomiędzy nawozami do ziemi a hydroponicznymi? Czy mogę użyć nawozu w płynie np. Pagron Grow (bo taki mam) do zasilania roślin w hodowli hydroponiczej, czy muszę kupić Pagron Hydro?
Avatar użytkownika
mirfak

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 09:26
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez solymr » 3 kwi 2017, o 13:36

W hydroponice stosuje się wyłączanie nawozy mineralne a do gleby to oprócz nawozów mineralnych masz biohumus, obornik, kompost i inne preparaty pochodzenia organicznego. Więc różnice w tych nawozach, które podałeś sprawdź sobie na opakowaniu. Jeśli mają taki sam skład to możesz stosować. Ale nie od kozery jest rozróżnienie na uprawę w ziemi i w warunkach bezglebowych. Osobiście odradzam, ale możesz sprawdzić co i jak i przekonać się empirycznie.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez mirfak » 3 kwi 2017, o 21:13

Sprawdziłem: Pagron Grow jest skoncentrowanym nawozem mineralnym.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
mirfak

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 09:26
Papryki:

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez solymr » 3 kwi 2017, o 21:49

Czy zawiera też mikroelementy i pierwiastki śladowe tj. B, Cu,Fe, Mn, Mo, Zn? jeśli nie, to się nie nadaje, chyba, że samemu je uzupełnisz.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez tomato21 » 8 kwi 2017, o 07:43

Witam, ja stosuje Agrecol żel do zielonych. Nawóz przeznaczony do podlewania i do hydro(przy hydro połowa dawki).
Robię mały experyment, 2 odmiany chili: eplosive ember i medusa wysiałem do krążków torfowych, następnie po jednej siewce do ziemi wzbogaconej nawozami i do hydro.
Tak to teraz wygląda
Spoiler:

Explosive Amber

Spoiler:

Meduza

Za chwilę zacznę podlewać tym nawozem.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
tomato21

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 17:04
Papryki:

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez mirfak » 8 kwi 2017, o 08:43

Ja zakupiłem nawóz do hydro i rzeczywiście wymienione są w składzie mikroelementy.

Poszło z Commodore 64
Avatar użytkownika
mirfak

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 09:26
Papryki:

Re: Nawóz do ziemi vs. hydroponiczny

Postprzez solymr » 8 kwi 2017, o 16:57

tomato21 napisał(a):Robię mały experyment, 2 odmiany chili: eplosive ember i medusa wysiałem do krążków torfowych, następnie po jednej siewce do ziemi wzbogaconej nawozami i do hydro.

załóż swój dziennik w odpowiednim dziale, będziemy mogli prześledzić Twój eksperyment, na załączonych zdjęciach widać, że te w hydroponice są bardziej rozwinięte.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron