Nawóz wieloskładnikowy rozpuszczalny - Kristalon?

Nawóz wieloskładnikowy rozpuszczalny - Kristalon?

Postprzez ch4 » 20 lis 2016, o 18:40

Witam,
rozważam zakup nawozu wieloskładnikowego mineralnego przede wszystkim na fazę wzrostu oraz opcjonalnie drugi na kwitnienie/owocowanie - zastosowanie do fertygacji w pojemnikach/doniczkach.
Podstawowym wymaganiem (poza właściwą proporcją NPK) jest dla mnie obecność mikroelementów w formie chelatowej oraz pełna rozpuszczalność nawozu w wodzie.

Wydaje mi się, że dość dobry stosunek wartości do ceny mają nawozy Yary z linii Kristalon i chętnie bym któryś z poniższych wypróbował.

12022

Na wzrost - niebieski (19-6-20+TE) - przypomina nieco składem mającego dość dobrą opinię Grow-Mix Peters`a (21-7-21+TE), ale jest od niego tańszy i bardziej dostępny.
Na kwitnienie/owocowanie - biały (15-5-30+TE) lub czerwony (12-12-36+TE) o składzie zbliżonym do Magicznej Siły dla Pomidorów (9-9-27+TE).

Czy mieliście doświadczenie z tymi nawozami?
A może znacie jakieś inne godne polecenia i łatwo dostępne produkty?

Ponieważ najmniejsze dostępne 3kg opakowania, to trochę za dużo jak dla mnie, więc jeśli ktoś miałby nadwyżkę lub chciałby się dołączyć do wspólnego zakupu (najlepiej W-wa), to proszę o kontakt na PW.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawóz wieloskładnikowy rozpuszczalny - Kristalon?

Postprzez mdab » 21 lis 2016, o 09:44

Ja na wzrost używam Kristalon tyle, że zielony (zrównoważony). W początkowej fazie dodaje nawet do niego trochę Fostaru, na rozwój systemu korzeniowego. A na kwitnienie tak jak piszesz czerwony jest ok (na owocowanie chyba lepszy jest pomarańczowy - ja używam zamiennie to co akurat mam czerwony lub pomarańczowy).
Avatar użytkownika
mdab

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 131
Images: 120
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 16:44
Lokalizacja: Podkarpacie (pow. jasielski)
Pochwały: 2
Papryki: Słodkie, ostre, w sumie około 25-30 gatunków...


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron