Biohumus do Caroliny Reaper

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez Borys » 23 wrz 2016, o 10:07

patrykz103 napisał(a):Zakupiłem taki biohumus (producent Agrecol):
I ten nawóz z Substrala:
1. Jest typowym "zamiennikiem" na ten co podał Borys ?

2. Jak odnosić się do tej mojej małej papryczki z tym Substralem ?
a) Jakieś mniejsze dawkowanie ?
b) Kiedy stosować- teraz, jak jeszcze roślinka jest mała, czy zaczekać powiedzmy do wiosny?
c) W jakich odstępach czasu (tydzień itd.) ?


1. Ja mam zaufanie do 2 firm - HOST International (Biohumus Eco, Humvit Eko, ekoużyźniacz) i Ekodarpol (Biohumus, humus active, podkorzeniacz).
Agrecol niegdyś mieszał biohumus z mineralnym nawozem i to nie był organiczny produkt, przez co nie zdobył mojego zaufania.
Ekodarpol "procesował" się z Agrecolem, bo określali mianem 'biohumusa' produkty nieaktywne biologicznie. Teraz to prawdziwy biohumus, jednak nie potrafię zagwarantować jakości.

2. Mniej słońca - mniej nawożenia mineralnego, chyba że doświetlasz sztucznie.
Wystarczy raz w miesiącu prysnąć dolistnie (najlepiej z wodą demineralizowaną) i/lub podlać w 0,1% stężeniu. Między listopadem a lutym lepiej niech odpocznie.
W sezonie wegetacyjnym częstotliwość wzrasta - ja nawożę od wiosny dolistnie co 7-10dni i doglebowo przy zawiązywaniu owoców 1-2x w miesiącu doglebowo, bo granulat organiczny w ziemi robi swoje ;)
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 23 wrz 2016, o 13:41

Tego substrala wychodzi 1g / 1l, więc jeśli (a na pewno) zostanie, to można ten roztwór przechowywać ? Przez jaki okres ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez ogrodnik87345 » 1 sie 2017, o 12:52

Ma ktoś jakąś opinie o tym biohumusie? [url]link usunięty, i tak nieaktualny - przyp. red.[/url]
Avatar użytkownika
ogrodnik87345

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 12:49
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron