Biohumus do Caroliny Reaper

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez SCRUBBY » 20 wrz 2016, o 12:47

A samym siarczanem magnezu, i azotanem wapnia wystarczy (w takich proporcjach jakie podałeś) podlewać? I to można zastąpić normalnie podlewanie wodą, czy podlewać raz wodą i raz tym eliksirem ?

NIE WYSTARCZY! Tak jak napisałem wcześniej: NAWÓZ + azotan wapnia + siarczan magnezu. Nawóz ma zbilansowane składniki zapewniające dobry wzrost a dwa pozostałe składniki to dodatki dla roślin owocujących (pomidor, papryka, ogórek, jeżyny, winogrona, drzewa owocowe... inne).

O nawozie stosowanym przeze mnie TUTAJ a pełen skład tej serii nawozów wraz z krótkim opisem zastosowań TUTAJ

Poza wapniem, magnezem, azotem i siarką rośliny potrzebują fosforu, potasu i kilkunastu innych mikroelementów. Sam siarczan magnezu i azotan wapnia same nie wystarczą.

Święte słowa! Skład musi być zbilansowany. Niezależnie od rodzaju uprawy: ziemia, czy hydro, czy aero.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 20 wrz 2016, o 16:31

Peters Professional Combi-Sol jest przeznaczony do stosowania w ostatniej fazie wzrostu roślin.


A moja roślinka jest dopiero taka:

Obrazek
Obrazek

Kubek po jogurcie, ten malutki.

To w taki sposób, który nawóz od Peters wybrać ? I koniecznie jak stosować. (z dodatkiem tego azotanu i siarczanu)

EDIT:
Znalazłem ten nawóz od Peters'a:
https://icl-sf.com/pl/products/ornament ... t-starter/

Będzie "git" jak na tak młode roślinki? Plus dodanie tego azotanu z siarczanem ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez solymr » 20 wrz 2016, o 16:59

jeśli uprawiasz sobie w ziemi i cenisz produkty eko to stosuj tylko nawozy organiczne, które polecił Ci Borys. A biohumus to nawóz na bazie odchodów dżdżownic. Poza tym jak będziesz przesadzał do większej doniczki to kup dobrą ziemię bio do warzyw/pomidorów/papryk. Wówczas nie będziesz musiał stosować nawozów mineralnych.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 20 wrz 2016, o 17:02

solymr napisał(a):jeśli uprawiasz sobie w ziemi i cenisz produkty eko to stosuj tylko nawozy organiczne, które polecił Ci Borys. A biohumus to nawóz na bazie odchodów dżdżownic. Poza tym jak będziesz przesadzał do większej doniczki to kup dobrą ziemię bio do warzyw/pomidorów/papryk. Wówczas nie będziesz musiał stosować nawozów mineralnych.


Ten byłby dobry ?
http://allegro.pl/biohumus-eco-nawoz-un ... 61808.html
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez solymr » 20 wrz 2016, o 17:26

to jest ten sam, który Borys Ci polecił, więc jak najbardziej tak
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez SCRUBBY » 20 wrz 2016, o 21:20

patrykz103 napisał(a):(...)Znalazłem ten nawóz od Peters'a
Będzie "git" jak na tak młode roślinki? Plus dodanie tego azotanu z siarczanem ?


1.) Ten "starter" ma za dużo P (fosforu). Na starcie rośliny potrzebują N oraz K. Zwłaszcza N. Gdzieś w sieci znalazłem taki opis: N dla życia (wypełnienie, rozwój chloroplastów), P dla kwiatów i owoców, K dla jakości życia . Takie to uproszczenie dla Amerykanów.

Osobiście prędzej bym Ci polecił Grow-Mix (21-7-21) na start i po fazie owocowania (wege), jeżeli chcesz mieć wieloletnie roślinki. Ja robię mamie roztwór na bazie Grow-Mix'a do storczyków zanim zakwitną. Gdy zaczynają puszczać pąki, to od razu wylewamy wodę z nawozem z kubków/donic/pojemników pod róże (by nie zmarnować resztek), "przemywamy" korzenie storczyków (24h w samej wodzie) i ładujemy Combi-Sol aż do opadnięcia kwiatów. Zaje... rosną cały obecny sezon.

2) To nie azotan i siarczan, tylko WAPŃ i MAGNEZ. Po prostu WAPŃ I MAGNEZ lepiej się łączą i są długoterminowo stabilne w połączeniu odpowiednio z azotanem i z siarczanem. Nie pomyl się!!!

P.S. Ja również używam biohumusu i meeega sobie go chwalę. Tak jak już napisano. Możesz iść w nawozy mineralne lub w nawozy ekologiczne -> naturalne. Oczywiście lepsze są... i tu dochodzimy do punktu w którym "każda pliszka swój ogonek chwali" ;-) Wybierz eko, bo wystarczy, że ja ładuję minerały w ziemię.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez Borys » 21 wrz 2016, o 00:47

SCRUBBY napisał(a):1.) Ten "starter" ma za dużo P (fosforu). Na starcie rośliny potrzebują N oraz K. Zwłaszcza N. Gdzieś w sieci znalazłem taki opis: N dla życia (wypełnienie, rozwój chloroplastów), P dla kwiatów i owoców, K dla jakości życia . Takie to uproszczenie dla Amerykanów.


Też uważam, że tego fosforu jest za dużo. W takich dawkach jeśli już to np. można opryskiwać rośliny chłodniejszą wiosną, gdy dostępność fosforu znacznie spada. Na korzenie wystarczy dobry nawóz ekologiczny np. 'Podkorzeniacz Ekodarpol'' (polecam!) albo nawóz 'Astvit'.
Co do priorytetu to polemizowałbym, ważniejszy jest jednak potas.. ale tak minimalnie ;) w końcu roślina może nie rosnąć, ale nie poradzi sobie bez odpowiednio ustabilizowanej gospodarki wodnej...

Obrazek

SCRUBBY napisał(a):P.S. Ja również używam biohumusu i meeega sobie go chwalę. Tak jak już napisano. Możesz iść w nawozy mineralne lub w nawozy ekologiczne -> naturalne. Oczywiście lepsze są... i tu dochodzimy do punktu w którym "każda pliszka swój ogonek chwali" ;-) Wybierz eko, bo wystarczy, że ja ładuję minerały w ziemię.


Najlepiej jedne i drugie, przykładowo mineralnymi można nie ingerować w glebę tylko odżywiać dolistnie (a nawozy Petersa, Agroleaf są do tego w zasadzie przeznaczone), a przy skrajnych warunkach wiązania owoców 1-3x nawóz doglebowo. W warunkach outdoorowych to często mus np. przy nadmiarze deszczu i wahaniach temperatury (oprysk siarczanem magnezu) albo susze (oprysk wapniem) czy poprawy kwitnienia i zawiązywania (oprysk Borasolem, Tytanitem).

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 21 wrz 2016, o 19:56

Jeśli mam roślinkę wielkości:

Obrazek
Obrazek

1. To dawka Biohumusu się nie zmienia ? Czy raczej teraz użyć jakąś mniejszą dawkę, a w miarę, jak roślina urośnie, to ją bardziej zwiększyć ?

Bo jak wiadomo, idzie zima, a już teraz jest temperatura nawet poniżej tych 15 stopni, więc i w domu ta temperatura się zmienia, a nie chcę, żeby papryczka czuła się niedopieszczona..

2. Mógłbym zacząć podlewać ją tym biohumusem teraz, aż do zakończenia zimy ?
3. Jak używać tego nawozu- codziennie (ja podlewam papryczkę spryskiwaczem), czy raczej co kilka dni (np. co drugi dzień podlewać wodą z nawozem) ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez mih000 » 21 wrz 2016, o 20:04

biohumusu nie przedawkujesz, a wiec smialo mozesz podlewac caly czas pelna dawka
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 22 wrz 2016, o 12:41

Zakupiłem taki biohumus (producent Agrecol):
Obrazek

I ten nawóz z Substrala:
Obrazek

1. Jest typowym "zamiennikiem" na ten co podał Borys ?
Borys napisał(a):Obrazek


2. Jak odnosić się do tej mojej małej papryczki z tym Substralem ?
a) Jakieś mniejsze dawkowanie ?
b) Kiedy stosować- teraz, jak jeszcze roślinka jest mała, czy zaczekać powiedzmy do wiosny?
c) W jakich odstępach czasu (tydzień itd.) ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron