Biohumus do Caroliny Reaper

Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 11 wrz 2016, o 15:23

Witam,

Czy Biohumus ma jakieś odmiany swoich nawozów ? Bo poszukuje nawozu do Caroliny Reaper, a znalazłem tylko jedną "odmianę", w 2 litrowej wersji. Czy ten:
http://allegro.pl/biohumus-extra-do-pomidorow-i-papryki-2l-ekologicz-i6452141010.html
będzie dobry ?

Czy jakieś inne są polecane bardziej do ostrej papryczki ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez Borys » 15 wrz 2016, o 15:57

Biohumus jest nawozem organicznym mającym za zadanie zasilić ziemię pozytywnymi organizmami, niwelowaniem patogenów lub gdy roślina jest osłabiona.
Jako nawóz musiałbyś rozcieńczać powiedzmy 1:4 co jest dość nieopłacalne, zwłaszcza przy doliczeniu kosztów przesyłki.
Jeśli zależy Ci na organicznej uprawie lepiej zmieszaj ziemię z organicznym granulatem (Target,Agrecol) lub z niewielkim dodatkiem owczego obornika (Florovit).
Ewentualnie spróbuj popularnych nawozów Bio-Bizz - Bio Grow w połączeniu z odżywianiem dolistnym.

Najszybciej działające są jednak nawozy mineralne, zwłaszcza że ostra papryka jest dość wymagająca - tutaj popularne są Peters Professionals, Agroleaf i hobbystyczne - Substral. No chyba, że ograniczasz się do parapetu ;)
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 16 wrz 2016, o 21:56

Niestety, ale ograniczam się do parapetu :( Więc, co najlepiej zastosować na taki rodzaj przechowywania papryczki ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez Borys » 17 wrz 2016, o 00:07

Masz szerokie pole manewru ;)

Możesz spróbować w marcu przesadzić do nowej donicy 5-7 litrowej i zmieszać z nawozem granulowanym (działa około 3 miesięcy, pod koniec czerwca dosypujesz):

Obrazek

Stale nawozić biohumusem, polecam ten (NPK - 700-600-800mg/l):

Obrazek

Podkręcić tempo mozesz nawozem dolistnym, zwłaszcza wapniowym, polecam ten:

Obrazek

U mnie w pełni zdaje egzamin.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez SCRUBBY » 19 wrz 2016, o 07:44

Na parapet też możesz używać Peters Professionals (grow-mix na wzrost a na kwitnienie combi-sol). Są do kupienia na Alle... w paczuszkasz po 100 gram a używasz 16 gram na 20 litrów wody.

Można używać jako główny (jedyny) nawóz w połączeniu z wapnia azotanem (16 gr na 20l) i magnezu siarczanem (11 gr na 20l). Oba są na Alle... i sklepach chemicznych. Ja na tym odratowałem róże gdy wyżarły wszystko z donic co mogły wyżreć i przestały rosnąć i kwitnąć.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 19 wrz 2016, o 15:16

Czyli rozumiem azotan wapnia i siarczan magnezu to jakoś razem dodać (czyli 27gr na 20l wody) do wody w takich proporcjach, jakie podałeś? Czy w jaki sposób ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez SCRUBBY » 20 wrz 2016, o 06:29

Największym ryzykiem jest przedawkowanie. Ja ściągnąlem formułę na nawóz i minerały od hodowcy z USA. Dopasowałem do litrów (on podawał w galonach) i zacząłem używać. Róże przeżyły, ba nawet się rozwinęły i meeeega urosły (jak na karłowe), więc papryka też pociągnie. Podlewam moje doniczkowe (bo mam też full-hydro) takim roztworem i ... jadą :)

Ja łączę nawóz z dodatkami w taki sposób: do ciepłej wody 2l. dodaję po kolei: Nawóz 6-18-36 lub 21-7-21 (15,79 g) mieszam do rozpuszczenia ok. 2 minuty. Wapnia Azotan (Ca(NO3)2) (15,79g) mieszam do rozpuszczenia ok. 2 minuty. Magnezu Siarczan (MgSO4) (10,53g) mieszam do rozpuszczenia ok. 2 minuty. Następnie ten KONCENTRAT rozprowadzam w 20 litrach wody. No i takim preparatem podlewam róże, krzaki i drzewka. Do ogrodowych podlewań nie sprawdzam pH, tylko podlewam. Do papryk w ziemi zalecam sprawdzić i wyrównać pH do 6.0 - 6,5

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 20 wrz 2016, o 08:09

A samym siarczanem magnezu, i azotanem wapnia wystarczy (w takich proporcjach jakie podałeś) podlewać? I to można zastąpić normalnie podlewanie wodą, czy podlewać raz wodą i raz tym eliksirem ?
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez sovq » 20 wrz 2016, o 12:07

patrykz103 napisał(a):A samym siarczanem magnezu, i azotanem wapnia wystarczy (w takich proporcjach jakie podałeś) podlewać? I to można zastąpić normalnie podlewanie wodą, czy podlewać raz wodą i raz tym eliksirem ?


Poza wapniem, magnezem, azotem i siarką rośliny potrzebują fosforu, potasu i kilkunastu innych mikroelementów. Sam siarczan magnezu i azotan wapnia same nie wystarczą.

Jeśli to uprawa tradycyjna - w ziemi - najprościej skorzystać z jednego z dostępnych na rynku "zbilansowanych" nawozów. Polecam nawozy przeznaczone w szczególności dla pomidorów. Rzuć okiem na wpis Borysa - jest z czego wybierać.
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: Biohumus do Caroliny Reaper

Postprzez patrykz103 » 20 wrz 2016, o 12:30

Borys napisał(a):Stale nawozić biohumusem, polecam ten (NPK - 700-600-800mg/l):

Obrazek


Zdecydowałbym się na ten nawóz, lecz na allegro znajduję tylko na bazie dżdżownic... Gdzie taki dokładnie kupić przez internet ? Bo szukam, i nie mogę znaleźć..
Avatar użytkownika
patrykz103

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 15:35
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości