Nawóz na wzrost

Nawóz na wzrost

Postprzez kuba321 » 19 mar 2016, o 08:45

Cześć <salut>
Otóż szukam dobrego nawozu na wzrost papryczek. Moje papryczki mają już dobry miesiąc i na moje oko są mizerne. Jaki nawóz nadawał by się na wzrost, może być do oprysku czy i jak do podlewania, dla mnie bez różnicy :D
Avatar użytkownika
kuba321

NOWY
 
Posty: 40
Images: 68
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 14:40
Lokalizacja: Mazowieckie, Ostrołęka
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez ZepsutyBanan » 19 mar 2016, o 09:15

Biobizz BioGrow. Osobiście polecam kupić indoor starter pack (są dwa: outdoor i indoor). Cena może odstraszyć. Za zestaw chcą kolo 50-60 zł. Plusem tego nawozu jest naturalne pochodzenie. Są to odpady z produkcji cukru z buraków oraz melasa. Nadaje się do podlewania oraz oprysków.

Mimo ceny tego nawozu, to wychodzi taniej niż kupowanie biohumusów. Używa się go bardzo mało. Maksymalna zalecana dawka to 5ml/L. W zestawie są butelki po 250ml.

Biobizz możesz też kupić w butelkach po 0.5l w górę, ale, na potrzeby domowej uprawy, nie potrzeba takich ilości. W zeszłym roku miałem 10 papryk i 250ml wystarczyło na cały sezon.

Dużo informacji na temat tego nawozu znajdziesz na forum oraz w Google. Sosarkowo polecam zaszczepić korzenie mikoryzą. Ja używam Myco Madness od Humboldt (trudno dostępne w Polsce) i polecam.
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Nawóz na wzrost

Postprzez RRR5800 » 19 mar 2016, o 09:31

ZepsutyBanan napisał(a):Biobizz BioGrow. Osobiście polecam kupić indoor starter pack (są dwa: outdoor i indoor). Cena może odstraszyć. Za zestaw chcą kolo 50-60 zł. Plusem tego nawozu jest naturalne pochodzenie. Są to odpady z produkcji cukru z buraków oraz melasa. Nadaje się do podlewania oraz oprysków.

Mimo ceny tego nawozu, to wychodzi taniej niż kupowanie biohumusów. Używa się go bardzo mało. Maksymalna zalecana dawka to 5ml/L. W zestawie są butelki po 250ml.

Biobizz możesz też kupić w butelkach po 0.5l w górę, ale, na potrzeby domowej uprawy, nie potrzeba takich ilości. W zeszłym roku miałem 10 papryk i 250ml wystarczyło na cały sezon.

Dużo informacji na temat tego nawozu znajdziesz na forum oraz w Google. Sosarkowo polecam zaszczepić korzenie mikoryzą. Ja używam Myco Madness od Humboldt (trudno dostępne w Polsce) i polecam.


Mam podobny problem ze wzrostem no i u mnie tez nie rosną z taka prędkością jak u was na forum, wiec tez bym był zainteresowany dobry środkiem do wzmocnienia roślinek.
Ja znalazłem na eBayu w Niemczech, ale ceny są trochę wysokie ponieważ sprzedawca sprowadza z USA. Opłaca się się inwestować w ten produkt czy może szukać cos bardziej dostępnego i przystępnego cenowo?

https://www.ebay.de/ulk/itm/321191377964
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio edytowano 19 mar 2016, o 09:32 przez RRR5800, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RRR5800

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 23:08
Lokalizacja: DE/PL (Szczecin i okolice)
Papryki:

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez kuba321 » 19 mar 2016, o 09:31

Avatar użytkownika
kuba321

NOWY
 
Posty: 40
Images: 68
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 14:40
Lokalizacja: Mazowieckie, Ostrołęka
Papryki:

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez ZepsutyBanan » 19 mar 2016, o 09:35

RRR5800 napisał(a):
ZepsutyBanan napisał(a):Biobizz BioGrow. Osobiście polecam kupić indoor starter pack (są dwa: outdoor i indoor). Cena może odstraszyć. Za zestaw chcą kolo 50-60 zł. Plusem tego nawozu jest naturalne pochodzenie. Są to odpady z produkcji cukru z buraków oraz melasa. Nadaje się do podlewania oraz oprysków.

Mimo ceny tego nawozu, to wychodzi taniej niż kupowanie biohumusów. Używa się go bardzo mało. Maksymalna zalecana dawka to 5ml/L. W zestawie są butelki po 250ml.

Biobizz możesz też kupić w butelkach po 0.5l w górę, ale, na potrzeby domowej uprawy, nie potrzeba takich ilości. W zeszłym roku miałem 10 papryk i 250ml wystarczyło na cały sezon.

Dużo informacji na temat tego nawozu znajdziesz na forum oraz w Google. Sosarkowo polecam zaszczepić korzenie mikoryzą. Ja używam Myco Madness od Humboldt (trudno dostępne w Polsce) i polecam.


Mam podobny problem ze wzrostem no i u mnie tez nie rosną z taka prędkością jak u was na forum, wiec tez bym był zainteresowany dobry środkiem do wzmocnienia roślinek.
Ja znalazłem na eBayu w Niemczech, ale ceny są trochę wysokie ponieważ sprzedawca sprowadza z USA. Opłaca się się inwestować w ten produkt czy może szukać cos bardziej dostępnego i przystępnego cenowo?

https://www.ebay.de/ulk/itm/321191377964
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupowałem od Biofarmer.pl

30g całkowicie wystarczy. Stosuje się to raz, dwa razy w sezonie.

Są też inne marki mające w ofercie mikoryzę. Na alledrogo oraz w sklepach ogrodniczych są dedykowane grzybki mikoryzowe (są tańsze niż Myco)
Ostatnio edytowano 19 mar 2016, o 09:41 przez ZepsutyBanan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez ZepsutyBanan » 19 mar 2016, o 09:39

kuba321 napisał(a):A dobre by było coś takiego: http://allegro.pl/tytanit-10ml-nawoz-st ... 72631.html ?

Tytanit to stymulator, a nie nawóz. Nie używałem tego, ale, na forach, ludzie pozytywnie się o tym wypowiadają. Tytan zawarty w tym środku ułatwia wchłanianie nawozów, którymi roślina był opryskana.

W dziale Hodowla jest poddział o nawozach oraz stymulatorach. Polecam przejrzeć.
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez kuba321 » 19 mar 2016, o 10:51

Mam w posiadaniu nawóz biohumus, może mógłbym już nim podlewać paprykę, moje sadzonki mają po 1-2 pary liści właściwych.
Avatar użytkownika
kuba321

NOWY
 
Posty: 40
Images: 68
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 14:40
Lokalizacja: Mazowieckie, Ostrołęka
Papryki:

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez ZepsutyBanan » 19 mar 2016, o 11:13

Ja zacząłem delikatnie nawozic moje roślinki zaraz po rozłożeniu liścieni połową minimalnej dawki nawozu, aby je przyzwyczaić do nawozu.
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Re: Nawóz na wzrost

Postprzez kuba321 » 19 mar 2016, o 11:53

To też chyba zacznę nawozić, myślę że nakrętka na litr wody na początek powinna starczyć :)
Avatar użytkownika
kuba321

NOWY
 
Posty: 40
Images: 68
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 14:40
Lokalizacja: Mazowieckie, Ostrołęka
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron