Mikoryza w uprawie papryk

Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez GERTRUDA » 17 paź 2015, o 16:27

Dzisiaj w związku z wieloma kłopotami czyhającymi na papryki zimą wdrożyłam plan zaradczy , a mianowicie szczepionkę mikoryzową . Mam pytanko , czy ktoś już stosował ? Zaszczepiłam i teraz jak czas pozwoli a efekty jakiekolwiek się pojawią to opiszę - tu krótko w wątku obszerniej ;)
GERTRUDA

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 3
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 11:47
Pochwały: 1
Papryki: Wszystkie chilli jakich nasiona uda mi się zdobyć

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez Cliff Karton » 8 mar 2016, o 18:20

I jak efekty? :D
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez ZepsutyBanan » 8 mar 2016, o 19:05

Ja używam Myco Madness. Roślinki zostały podlane roztworem 3 dni temu i za wcześnie jest, aby mówić o efektach. Jak coś ruszy, to dam znać.
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Re: Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez Cliff Karton » 8 mar 2016, o 20:39

To bardzo prosze o odpowiedź, bo chciałem zrobic doświadczenie na olimpiadę biologiczną z mikoryzą w uprawie papryk. Efekty są wyraźnie zauważalne?
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez ZepsutyBanan » 8 mar 2016, o 21:52

Według badań, tak. O tych grzybkach dowiedziałem się od znajomego, który zajmuje się uprawą pomidorów, papryk i innych warzyw (na własny użytek, na działce). Jest bardzo zadowolony z poprawy jakości zbiorów. Wedle jego słów, zbiory i owoce są większe, a rośliny mniej chorują.

W zeszłym roku hodowałem chili bez grzybów. Część nasion wysialem z moich z poprzedniego roku i przy zbiorach w tym roku porównam (nie będą to żadne badania, tylko ocenię, czy warto inwestować w takie środki).
Avatar użytkownika
ZepsutyBanan

NOWY
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 17:13
Papryki: Habanero White, Piri Piri czerwone, Tepin Chili, Cherry Bomb, Bishop's Crown

Re: Mikoryza w uprawie papryk

Postprzez mih000 » 9 mar 2016, o 08:06

mikoryza naturalnie wystepuje w glebie, należy jednak stworzyć warunki odpowiednie do jej bytowania. Bez tego nawet zaszczepiona ziemia mikoryzą nic nie da.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron