Nawóz na owocowanie

Nawóz na owocowanie

Postprzez bielluk » 14 wrz 2015, o 13:36

Witajcie
Sporo czasu już Wam toważyszę aż w końcu postanowiłem coś napisać, zwłaszcza, że nie mogę znaleść odpowiedzi na swoje pytanie pomimo przekopania forum. Jaki należy stosować nawóz w okresie owocowania papryk? Widziałem wiele sprzecznych informacji z tym związanych - jedni piszą, że przed owocowaniem należy przerwać nawożenie, inni nadal nawożą biohumusem/florovitem, jeszcze inni stosują nawóz z z samym PK czyli bez azotu.
Avatar użytkownika
bielluk

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Images: 1
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 22:18
Papryki: Cayenne Gold, Exp. Amber, Yamaican Hot, Little Elf, Cyklon

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawóz na owocowanie

Postprzez Kamil5 » 14 wrz 2015, o 18:38

Najlepiej z dużą ilośćią K,najlepsze wedułg mnie to guano nietoperza lub biohumus słyszałem też o mączce kostnej <salut> <chili>
Typowe NPK: 3-15-4 dla guana a mączka to ok 2-11-0 :D
Avatar użytkownika
Kamil5

NOWY
 
Posty: 44
Images: 6
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 12:22
Lokalizacja: Grybów/woj.małopolskie
Papryki: Habanero Gold,Piri Piri,Carolina Reaper,Jamiacan Hot Yellow,Lemon Drop,Aribibi

Re: Nawóz na owocowanie

Postprzez ch4 » 14 wrz 2015, o 21:09

To, co podałeś ma dużo P (fosforu), a nie K (potasu).
Ja w końcówce sezonu używam Magicznej Siły Substrala do Pomidorów o składzie NPK 9-9-27 +Mg i mikroelementy.
I z tego co widzę nie tylko ja tego używam.
W okresie od kwitnienia, przez owocowanie papryka pobiera ok. 3x więcej K (potasu) niż N (azotu), a fosforu o połowę mniej niż azotu.
Natomiast w początkowej fazie wzrostu zapotrzebowanie na azot jest zbliżone do zapotrzebowania na potas.
Podane przeze mnie proporcje dotyczą form tlenkowych K2O i P2O5, czyli takich, jakie występują w powszechnej notacji NPK podawanej w nawozach.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 14 wrz 2015, o 21:27 przez ch4, łącznie edytowano 1 raz
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Nawóz na owocowanie

Postprzez bielluk » 14 wrz 2015, o 21:19

Darpolowski Biohumus też ma raczej najwięcej azotu (NPK 733).


edit
@ch4

Według tego, co napisałeś, dobrym nawozem na owocowanie mógłby być jeszcze Planton P do pomidorów (8:11:35).

Dzięki serdecznie za rzeczowe przedstawienie sprawy. Moja hodowla jest trochę opóźniona w rozwoju (przeszła min susze, przelania, poparzenia słoneczne,) i rośliny dopiero teraz owocują. Na szczęście zapowiadają się ciepłe i słoneczne dni więc pewnie coś zdąży wreszcie dojrzeć :)
Avatar użytkownika
bielluk

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Images: 1
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 22:18
Papryki: Cayenne Gold, Exp. Amber, Yamaican Hot, Little Elf, Cyklon

Re: Nawóz na owocowanie

Postprzez police » 21 wrz 2015, o 22:16

Zastanawiam się co może być w moim przypadku, mam Bishop's crown który wypuścił bardzo dużo kwiatów, już sie cieszyłem bo pojawiały się zielone owocki wewnątrz kwiatów aż tu nagle kwiaty masowo zaczęły odpadać, średnio dziennie 5 sztuk leży na ziemi.. Może jakiś nawóz ??

Zawiązał się jeden owoc który ma już średnicę 50groszówki.

Co robić ? Próbowałem zapylać je patyczkiem, chowam do pokoju na wieczór, nie przelewam nie przesuszam.
Kwiatki w miejscu gdzie szypułka łączy się z łodygą odpadają, te miejsce styku robi się cienkie i odlatuje cały kwiat z szypułką.

Proszę o rady.

UPDATE:

Zastosowałem: http://trawnik.pl/magiczna-sila/129-naw ... stral.html
2 dni od oprysku i podlania z dodatkiem nawozu, roślina przestała zrzucać kwiaty a owoce zaczęły się zawiązywać :) Sukces :]
Avatar użytkownika
police

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 15:37
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości