Preparaty zawierające kwasy humusowe

Preparaty zawierające kwasy humusowe

Postprzez grzesiek1008 » 3 mar 2014, o 19:15

Witam <salut>
nigdzie na forum nie znalazłem nic na temat biostymulatorów opartych na kwasach humusowych, no może i sporo jest o biohumusie ;)
Swego czasu natknąłem się na artykuł na ten temat i kupiłem ROSAHUMUS, używam go już kilka lat i jestem z niego bardzo zadowolony a w tym sezonie właśnie zaopatrzyłem się w GREEN OK do pomidorów + NPK
artykuł który znalazłem w sieci na temat biostymulatorów
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna ... 074,1.html
tu wyniki badań stosowania rosahumusu w uprawie papryki
http://rosahumus.pl/wyniki-badan/papryka/
jestem ciekaw jakie są wasze doświadczenia z takimi przeparatami i czy ktoś to stosował
przeglądając forum natknąłem się tylko na stosowanie brunatnego bio złota
Avatar użytkownika
grzesiek1008

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 164
Images: 61
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 11:37
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Preparaty zawierające kwasy humusowe

Postprzez eRd » 4 mar 2014, o 01:10

Sam zamówiłem Microstar PZ o Rosahumus zachęcony Twoim growlogiem :D Co do rosahumusu to się nie wypowiem, bo mam zamiar dopiero wykorzystać go w formie oprysku gleby na grządkach na działce.
Microstar PZ niestety spowodował u mnie to, że połowa mojej tegorocznej uprawy poszła w kosz, ale to raczej z mojej winy. Otóż jak nawóz do mnie dotarł to roślinki miały już po kilka centymetrów i były w doniczkach, więc zamiast przesadzać i mieszać go z glebą (pisałeś o 4g na 10L ziemi) to podsypałem po troszku (na oko 0,5g) pod każdą roślinkę. Rano już zwiędło połowę i natychmiast zebrałem co się dało tego nawozu. Roślinki przy samej ziemi robiły się chude i wiotkie, a liście zaczęły opadać. Także nauczka na przyszłość, że z nawozami trzeba ostrożnie. Ten nawóz trzeba stosować w niewielkiej ilości i dobrze wymieszać z glebą, bo inaczej katastrofa wisi w powietrzu 8-)
Posiałem trochę pomidorów w pojemnikach po lodach (1 litr) z dodatkiem microstara PZ oraz dodałem rosahumus bezpośrednio do gleby, a nie w formie oprysku. Zobaczymy jak będzie rosło. Możesz powiedzieć jak stosujesz oba te preparaty ze swojego doświadczenia? Chciałbym uniknąć kolejnych niemiłych niespodzianek <thumright>
Avatar użytkownika
eRd

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 00:24
Papryki:

Re: Preparaty zawierające kwasy humusowe

Postprzez grzesiek1008 » 4 mar 2014, o 18:58

z tym co piszesz to wydaje mi się że przypaliłeś nawozem łodygę przy samej ziemi
co do stosowania tych preparatów, to stosuję je według zaleceń producenta i to wystarczy ;)
Avatar użytkownika
grzesiek1008

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 164
Images: 61
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 11:37
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Preparaty zawierające kwasy humusowe

Postprzez bananajama » 6 mar 2014, o 15:26

Ja stosuje BioZłoto w początkowej fazie wzrostu roślin i jest git. Później przechodzę na minimalną dawkę nawozu do warzyw Florovit.
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości