Ekohumus

Ekohumus

Postprzez Ósmy » 21 cze 2013, o 14:55

http://allegro.pl/ekohumus-nawoz-natura ... 45366.html

Ekohumus, stosował go ktoś może?
Zastanawia mnie czy, białe "coś" które pływa na powierzchni w butelce to normalna sprawa?

pozdr!
Avatar użytkownika
Ósmy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 14:51
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ekohumus

Postprzez czlapik » 21 cze 2013, o 15:16

sam mam butelkę biohumusu ale jeszcze nie stosowałem

ogólnie to dobry wybór

wlodi się spina na boxie tak więc doprecyzuję wypowiedź jeszcze nie w foliaku w tym sezonie, zobacz growlogi ludzi i popatrz na ich efekty używania organicznych nawozów
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Ósmy » 21 cze 2013, o 16:38

Growlogi już nie raz przeglądałem, to nie moja pierwsza hodowla ;)
Po prostu w tym nawozie na powierzchni pływa jakiś białawy nalot, i nie wiem czy to do końca normalnie... Nawóz jest niby jeszcze ważny 5 lat.
Avatar użytkownika
Ósmy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 14:51
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Ósmy » 25 cze 2013, o 17:08

Z tego co zaobserwowałem, w nawozie rozwinęła się pleśń. Czyli raczej mam już po nawozie...
Avatar użytkownika
Ósmy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 14:51
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Sanders » 25 cze 2013, o 22:15

Ja go używam ,aż nie wykończę , pleśń ewentualnie odławiam, po zużyciu nakrętki 5ml z litra szkoda mi wyrzucać. Niestety to są uroki tych naturalnych nawozów , jak ma za ciepło to pleśnieje.
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Ósmy » 26 cze 2013, o 01:15

Pytanie tylko, czy używanie takiego nadpleśniałego nawozu nie zaszkodzi roślinom, albo jeszcze lepiej - nam, po zbiorach.

p.s. też jestem z ZG ;)
Avatar użytkownika
Ósmy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 14:51
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Sanders » 26 cze 2013, o 01:19

Haha jaki ten świat mały :D
Ja takiego podpleśniałego nie daję do warzyw - mogłam od razu napisać ... kwiatom i innym ozdobnym nie szkodzi :) Teraz już nauczona błędami poprzednich butelek napoczety trzymam w lodówce w półce na warzywa albo w piwnicy - w niższych temperaturach nic mu się nie dzieje:)

P.S
Jakie rejony ZG?
Avatar użytkownika
Sanders

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Poms » 13 sty 2014, o 20:46

Oglądałem ostatnio Gallileo i był tam reportaż o tych gościach co wyhodowali Butch T (Ps Nazwa Butch T wzięła się od kumpla twórców, który ma na imię o dziwo Butch) i oni stosowali właśnie humus (srakę dżdżownic zmieszaną z wodą). Twierdzą, że podnosi to ostrość papryk. Wyjaśniają, że roślina się broni przed bakteriami i grzybami, produkując zwiększone ilości kapsaicyny. Jak to w rzeczywistości wygląda to nie wiem, ale właścicielom rekordu Guinessa można wierzyć moim zdaniem. W tym roku na pewno będę lał to pod papryki.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Ekohumus

Postprzez Scar45 » 6 lut 2014, o 21:02

Poms napisał(a):Oglądałem ostatnio Gallileo i był tam reportaż o tych gościach co wyhodowali Butch T (Ps Nazwa Butch T wzięła się od kumpla twórców, który ma na imię o dziwo Butch) i oni stosowali właśnie humus (srakę dżdżownic zmieszaną z wodą). Twierdzą, że podnosi to ostrość papryk. Wyjaśniają, że roślina się broni przed bakteriami i grzybami, produkując zwiększone ilości kapsaicyny. Jak to w rzeczywistości wygląda to nie wiem, ale właścicielom rekordu Guinessa można wierzyć moim zdaniem. W tym roku na pewno będę lał to pod papryki.



Z mojego doświadczenia mogę potwierdzić. Przy mojej ostatniej hodowli cały czas tylko humus i humus. Kiedy w czasie zbiorów spróbowałem zwykłej cayenne slim, to ostrość mnie mile zaskoczyła.
Avatar użytkownika
Scar45

NOWY
 
Posty: 47
Images: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 01:06
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości