Nawozy Peters Professional wydajność

Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez sylcia » 21 mar 2013, o 10:07

Witam, jestem początkująca, szczególnie w nawożeniu :P mam kilka pytań a wiem, że Wy jako doświadczeni hodowcy ostrych cudów wiecie najlepiej co i jak.
Wyczytałam na forum dużo pozytywnych opinii o nawozach Peters- Plant Starter, Grow Mix i Blossom Booster dlatego mam zamiar kupić je do swoich roślinek.

I tutaj moje pytanie: mam ogólnie 46 nasionek, 14 już wykiełkowanych. Zakładając, że wszystkie dadzą radę chcę się zapytać ile nawozu zużyję na nawożenie ich wszystkich? Przeczytałam, że nawozy te rozrabia się w przypadku nawożenia 1xtydzień w proporcji 0,8-2g/litr. Zakładając roztwór 1g/litr, 100g nawozu (dostępnego na all) wystarczy na 100litrów, w przypadku 2g/l na 50l. Więc na moje 46papryczek (w optymistycznej wersji) trzeba się będzie chyba postarać bardzo żeby wylać 1litr jednorazowo?
Tak sobie głośno myśląc dobrze rozumuję, że póki co każdego rodzaju nawozu wystarczy mi po 1 opakowaniu 100gramowym?
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez franekzgr » 21 mar 2013, o 10:35

Plant startera na pewno wystarczy, bo siewek wiadomo że nie podlewasz Bóg wie jaką ilością.
Co do dwóch pozostałych to ciężko oszacować, zależy w jakich proporcjach będziesz ostatecznie rozpuszczać, czy podłoże będzie chłonąć wodę, czy chcesz nawozić regularnie czy tylko np interwencyjnie, jakie będą miały warunki pogodowe itp.

O ile na podlanie 46 siewek nie potrzeba mega dużo wody, o tyle na podlanie 46 dużych papryk w pojemnikach 7-10l lub w gruncie na pewno potrzeba więcej i 100 g (100 litrów) wystarczy na kilka podlań.

P.S.

Jest już temat o tych nawozach, więc po co tworzyć nowy ;)
Avatar użytkownika
franekzgr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:13
Papryki:

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez sylcia » 21 mar 2013, o 10:43

Morał z tego taki, że Startera wystarczy 1 opakowanie a dwóch pozostałych zaopatrzyć się po 2opakowania 100g? Przeglądając tematy nie zauważyłam a dość dokładnie to robiłam ;) dopiero po wysłaniu posta patrzę, że pod spodem jest. Myślę, że zostanie mi to wybaczone ;)
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez franekzgr » 21 mar 2013, o 11:15

Pierwsza część morału prawdziwa, co do drugiej - ciężko oszacować czy 200g wystarczy (w dalszym ciągu zakładając że całe 46 dotrwa do owocowania). Jedno jest pewne na pewno 200g to minimum.
Avatar użytkownika
franekzgr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:13
Papryki:

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez Justysia » 21 mar 2013, o 11:18

martwcie się żeby nie przenawozić! mi się niestety raz udało tym całym substralem...
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez franekzgr » 21 mar 2013, o 11:23

W zeszłym sezonie też przenawoziłem, dlatego w tym zacząłem od minimalnych dawek i tak na razie jadę.
Avatar użytkownika
franekzgr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:13
Papryki:

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez sylcia » 21 mar 2013, o 17:16

Dziękuję bardzo za porady, moje papryczki na pewno je docenią :P
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Re: Nawozy Peters Professional wydajność

Postprzez sylcia » 16 kwi 2013, o 14:46

Jako, że dziś przyszedł mi pocztą komplet nawozów Peters mam kolejne pytanie ;) jak często opryskiwać papryczki? Plant starter rozrobiłam w bardzo minimalnej dawce czyli mniej niż 0,8g/litr wody. Wiem, że z biohumusem czy Asahi raczej ciężko przesadzić biorąc pod uwagę stężenie a w tym przypadku sprawa jest poważniejsza.

Pytanie nr 2: Nawóz stosować jako oprysk? Czy lepsze efekty są jeśli podleję nim papryczki?

Dodam, że wszystkie wypuściły trzecią parę liści właściwych. Słoneczko zaczęło przygrzewać to na momencie poleciały w górę :)
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości