BIOHUMUS

BIOHUMUS

Postprzez sic » 25 maja 2011, o 18:31

Pod tą nazwą można znaleźć kilka nawozów różnych firm a na pewno dwa, więc zakładam ten wątek żeby pokazać moje spostrzeżenia. Otóż, nawożę od samego początku moje papryczki dwoma nawozami typu biohumus jednym z firmy BiOPON a drugim z firmy EKODARPOL. Od początku nie mieszałem nawozów i podlewałem stale jednym typem pod jeden krzak, w dodatku krzaki tego samego gatunku iiiii tu moje spostrzeżenie, te które są podlewane BIOHUMUSEM z ekodarpolu o wiele lepiej się rozwijają niż te po BiOPONie... niby pod tą samą nazwą powinien być mocno zbliżony produkt ale w rzeczywistości chyba nie do końca tak jest.

To są tylko moje spostrzeżenia i jestem ciekawy czy inni mają podobne lub przeciwne...??????
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: BIOHUMUS

Postprzez karlos » 25 maja 2011, o 19:59

Ile prób było w tym doświadczeniu?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez sic » 25 maja 2011, o 20:11

nie wiem co dokładnie rozumiesz przez ilość prób ale podlewam tak osobno dwa krzaki de arpola, jalapeno, birds eye, anahaimy od końca marca do teraz... wiec sporo, dokładnej liczby nie podam :) ale te podlewane tym z ekodarpolu są bardziej rozwinięte, niezależnie od gatunku a światło mają to samo wiec stąd moje spostrzeżenia, może komuś się to na przyszłość przyda
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez karlos » 25 maja 2011, o 20:14

Chodziło mi o próby kontrolne, aby wyniki doświadczenia były bardziej reprezentatywne, ale skoro na wszystkich 4 krzakach podlewanych ekodarpolem są znaczące różnice no to można śmiało polecać :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez eskafal » 4 cze 2011, o 21:30

Ja jeśli używałem biohumusu to tylko ekodarpol. Problem w tym że jak przesadziłem papryki do większych doniczek, a nie mam wcale jakiejś oszałamiającej ilości to butelka 0,5 l szła na jedna podlanie :( gdzie tu ekonomia?
Dla tych co używają biohumusu - ekodarpol ma też w ofercie opcję Forte, która jest 4 razy bardziej skoncentrowana a różnica w cenie nie jest wcale taka duża.
Jest jeszcze Biohumus firmy Agrecol ale nie używałem więc się nie wypowiem.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez xlukaszox » 21 cze 2011, o 13:40

Dla mnie jest to bardzo dobry nawóz sam mam biohumusa extra 1L i spokojnie mi starcza na 2 miesiące, u mnie litr kosztował 4.90 za taką cene nie wiem czy wogóle znajdziecie lepszy nawóz ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: BIOHUMUS

Postprzez eskafal » 23 cze 2011, o 17:57

xlukaszox napisał(a):Dla mnie jest to bardzo dobry nawóz sam mam biohumusa extra 1L i spokojnie mi starcza na 2 miesiące, u mnie litr kosztował 4.90 za taką cene nie wiem czy wogóle znajdziecie lepszy nawóz ;)

A masz skalę porównawcza z innymi "drogimi" nawozami? Ja na początku stosowałem biohumus, a potem przerzuciłem się na GHE. Różnica jest spora.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez rOTTEN » 13 kwi 2012, o 15:14

Mam pytanie odnośnie tego Biohumusa Extra Ekodarpol. Kupiłem dzisiaj butlę i przesadziłem papryczki z największą ilością liści to większych doniczek. Czy można stosować ten nawóz już do pierwszego podlania po przesadzeniu? No i czy jest sens podlewać nim do tacek czy trzeba lać bezpośrednio do ziemi ? Z góry dzięki za podpowiedzi. Miotam się z tą uprawą strasznie, do tej pory szczytem ogrodnictwa było podlanie kaktusów jak mi się przypomniało. ;)
Avatar użytkownika
rOTTEN

NOWY
 
Posty: 40
Images: 27
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 10:59
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez Dano_bks » 14 kwi 2012, o 08:49

dla odstawiłem ten pierwszy bo po 1 podladniu a spore rosliny zaczeły mi żółknąć liście i odpadac...a dawkowanie niby mniejsze niz nawet przypisane...
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: BIOHUMUS

Postprzez aldorn » 14 kwi 2012, o 18:29

rOTTEN napisał(a):... Miotam się z tą uprawą strasznie, do tej pory szczytem ogrodnictwa było podlanie kaktusów jak mi się przypomniało. ;)

He he he... mój człowiek :)
Mi przed papryczkami to tylko sztuczne kwiaty się potrafiły ostać :P
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości