Odpady poubojowe/mączka kostna, z krwi itd

Re: Odpady poubojowe/mączka kostna, z krwi itd

Postprzez Alviczka » 10 cze 2013, o 00:37

Jako że papryczki powoli wyległy już z domu na balkon i nie tylko, zaczęłam dosypywać im mączkę jako zamiennik części nawozu- chociaż, jako że większość odmian mam pojedynczo trudno będzie o porównanie.
Próbę zrobiłam na roślinkach zwanych "śmierdziuszkami" (aksamitki) i te, podlewane nawozem w którym 1/2-1/3 zastępowałam mączką, szybko prześcignęły resztę.
Przy żółtym "kupnym" aksamitku jest prowizoryczna przegroda. Wiadomo, co nieco przeleźć mogło, ale teoretycznie, skoro woda idzie raczej w dół, a nie pcha się na siłę w bok, można uznać to za dobrze działającą izolację. Po prawej - kwiatki podlewane z mączką, po lewej, próba kontrolna. Lewa, jako, że ma być tylko "kontrolna" jest mniejsza, prawej wydzieliłam więcej, by móc szybciej móc zaobserwować zółknięcie liści, czy inne ewentualne nie korzystne objawy.
Obie grupy dostawały w przeliczeniu takie same lub bardzo podobne dawki nawozu (zrównałam głownie NPK). Jako, że za chiny ludowe nie wiem, co najbardziej lubią aksamitki, stosowałam róże nawozy od pomidorowych po pelargoniowe przez humusopodobne dzżownicowce, pilnując, by w tym czym zasilam chwastorosty z lewej było tyle samo substancji podstawowych co w tym co szło do "prawych".
Kwiatki pikowane itp nie były, rosły tak jak zostały posiane.

Obrazek

Jako, że trudno całoś byłoby zbilansować, nie mogłam zrezygnować w całości z nawozów po "mącznej stronie". Rzecz oczywiście, jest możliwa do przerobienia.
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace
Poprzednia strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości