Lubofoska 4-12-12

Lubofoska 4-12-12

Postprzez ymmmm » 3 wrz 2012, o 18:33

Witam.
Jest to, jak widać, mój pierwszy post, mimo, że zarejestrowałem się już dawno temu - po prostu nie czułem potrzeby udzielania się, ponieważ znajdowałem odpowiedzi na wszystkie moje pytania, które mógłbym postawić. Ale w końcu trzeba zacząć się udzielać :)

Otóż chciałem pokazać Wam nawóz, który stosuję na kwitnienie i owocowanie. Jest to lubofoska 4-12-12, nawóz NPK (Ca,S) 4-12-12 (14-29).

Z początku był używany przez mojego ojca zgodnie z przeznaczeniem, czyli do zbóż. Pewnego razu zainteresowałem się tym i postanowiłem spróbować z papryką. Moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze.
Ze względu na to, że nawóz ten jest trudno rozpuszczalny (przypomina kamyczki), co tydzień rozgniatam około łyżeczki nawozu na krzaka, sypię pod krzaka i podlewam (obecnie trochę rzadziej).
Worek 50 kg kosztuje ponad 50 zł, więc nie jest jakoś specjalnie drogi.

Pozdrawiam, Marek.
ymmmm

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 17:01
Lokalizacja: Lbn
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Lubofoska 4-12-12

Postprzez Zdun87 » 3 wrz 2012, o 20:49

Patrząc na wartości wydaję się dosyć ciekawym nawozem, bardzo bezpiecznym z racji dosyć niskich wartości aczkolwiek proporcjonalnych. Skoro w granulkach to można go przekopać, będzie się powoli rozpuszczał i uwalniał stopniowo składniki odżywcze. Dosyć ciekawa cena, możliwe iż w następnym sezonie spróbuje ;)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości