Pytanie dotyczące doboru nawozu

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Poms » 19 mar 2012, o 22:58

19% Siarki? Winiacze można by na tym pędzić. Chili lubi siarkę? Widziałem gdzieś nawóz do papryk który miał jej jeszcze więcej.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez wolek68 » 20 mar 2012, o 07:32

Siarką się wina nie pędzi tyklo Siarkowanie wina przeprowadza się, gdy chcemy uchronić wino od zepsucia. Dwutlenek siarki SO2 ma działanie bakteriobójcze i jest najczęściej stosowanym w winiarstwie konserwantem. :)

Duża zawartość potasu właściwie reguluje gospodarkę wodą roślin i wraz z magnezem oraz siarką wpływa korzystnie na wielkość i jakość plonu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Venbar » 11 maja 2012, o 18:16

Witajcie :)

Moje maleństwa za niedługo muszą dostać pierwszą dawkę nawozu. Żona jechała do ogrodniczego i powiedziałem jej , że ma kupić dobry nawóz do pomidorów lub warzyw (wyczytałem na forum, że takie są OK). Sprzedawczyni poleciła jej takie coś: http://agro24.pl/componaturanawozzguano ... 57a7c6a0ff no i moja żona kupiła 1kg tego nawozu.

No i tu moje pytanie: jeśli ten nawóz jest w granulkach to jak go stosować? Rozpuścić w wodzie czy kilka granulek dookoła roślinki i podlać? Co sądzicie w ogóle o tym nawozie, a może ktoś go używał?

dzięki za odpowiedzi i rady :)
Avatar użytkownika
Venbar

NOWY
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2012, o 08:25
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez crk » 8 cze 2012, o 08:29

Pytanie odnośnie nawozów - potrzebuję zakupić nawóz do papryk, ale taki bym też mógł go do pomidorów użyć.
Czy Bio-Grow i Bio-Bloom da radę czy może coś innego? Jakie NPK będzie najbardziej odpowiednie dla nawozu na wzrost i kwitnienie?
Avatar użytkownika
crk

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:13
Lokalizacja: Łódź Ruda
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez 4ndrew » 8 cze 2012, o 21:22

moim skromnym zdaniem bio grow i bio bloom biobizza to jedne z lepszych i na pewno sprawdzonych nowozow bio/eco i nadaje sie zarowno do pomidorow, papryki i wielu innych warzywek i innych magicznych krzaczkow ;) .

sa bardzo wydajne i przez to wcale tak drogo nie wychodza w porownaniu z np. powszechnie dostpnymi biohumusami czy innymi wynalazkami .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez count_martin3z » 15 cze 2012, o 06:22

Witam,
mam 50 doniczek, 5l każda. Patrzę, że biohumus drogo by mnie wyszedł gdybym chciał nim nawozić.
Polecicie jakiś koncentrat?

Dzięki
Avatar użytkownika
count_martin3z

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 15:07
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez karlos » 15 cze 2012, o 07:34

Na wzrost polecam NAWÓZ ORGANICZNY BIOBIZZ, BIO-GROW, http://www.hemp.pl/produkty.php?inf=t&p ... 9&pks=&sz=
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez crk » 15 cze 2012, o 08:33

Obrazek

Co myslicie o tym nawozie? Jego koszt w Praktikerze to 10 zl a NPK 6-3-6 podobne jak Bio-Grow 8-2-6.

I jeszcze sprawa z nawozem na kwitnienie: co wybrać z dwójki Bio-Bloom z NPK 2-6-3,5 oraz Blossom Booster z NPK 10-30-20? Duża różnica jeśli chodzi o fosfor i potas, czy Blossom Booster jest organiczny?

Czy ktoryś z tych nawozów posiada także funkcję którą się nawóz Astvit szczyci, to jest leczy i uodparnia rośliny na choroby grzybowe, wszelkie patogeny, niskie temperatury oraz insekty?
Avatar użytkownika
crk

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:13
Lokalizacja: Łódź Ruda
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Piotrek_S » 15 cze 2012, o 09:32

To ja podpytam - kupiłem taki nawóz do pomidora i papryki - Agrecol. On ma NKP - 11-11-35 - powinien być chyba dobry na kwitnienie co ?
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez 4ndrew » 15 cze 2012, o 10:38

dobrym sposobem jest kupienie kilku roznych i podlewanie na przemian ;).
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron