Pytanie dotyczące doboru nawozu

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez sic » 13 maja 2011, o 16:12

owszem pewnie masz rację jeśli chodzi o takie duże uprawy, ale jak ktoś ma raptem parę doniczek na oknie tooo za jeden sezon calego big-growa 1L nawet nie zużyje :)

może na próbę kupie bio-growa poki co używam biohumusa iiiii jestem z niego zadowolony dlatego go polecałem, może jeśli o ilość to wychodzi gorzej ale jakościowo uważam że to jest dobry nawóz za rozsądną cene do upraw parapetowych w mieszkaniu :)... ale to jest tylko moje subiektywne zdanie
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez beerciik » 13 maja 2011, o 16:45

jak przetestujesz bio-growa to wtedy zobaczymy :D ;) jeśli nawet zostanie to przecież można zostawić na przyszły sezon :) biohumus nie jest zły, ale jako nr 1 to go raczej bym nie uznał :D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez eskafal » 13 maja 2011, o 21:56

Używałem też chili focus ale miałem go tylko 300 ml i ciężko określić czy skutki stosowania były oszałamiające. Teraz czekam na GHE Flora Duo. Zamówiłem obydwa, na wzrost i kwitnienie. Jego zaletą jest podział (tylko tego na wzrost) w zależności od twardości wody. Moja kranówka jest bardzo twarda i dla papryk jest to spory problem. Po jakimś czasie stosowania napiszę czy warto.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez sic » 14 maja 2011, o 08:57

przegotuj to zmięknie
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez eskafal » 14 maja 2011, o 10:58

Samo przegotowanie nie załatwia problemu, po przegotowaniu trzeba ją jeszcze odstać a potem podlewać wierzchnią warstwą żeby wytrącone sole wapnia zostały na dnie naczynia. Za dużo zachodu. Poza tym część papryk mam w domu, drugą część w szklarni, dla ponad 20 krzaków to jednak sporo zabawy. A jak ktoś ma 200 i więcej? Z nawozem do twardej wody będzie łatwiej.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez karlos » 14 maja 2011, o 13:18

Niestety domowe sposoby tupu przegotowanie i odstanie wody nie obniżają w znacząco twardości wody. Należy je stosować gdy brak lepszych alternatyw!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez beerciik » 14 maja 2011, o 13:44

przegotowanie znacząco obniża tak zwaną twardość wody przemijającą, jest jeszcze tak zwana twardość trwała no i tu już jest większy problem ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Kwax » 14 maja 2011, o 16:50

Dlatego ja jak już kiedyś mówiłem polecam filtry Brita. Jak ktoś nie ma po kilkaset sadzonek tylko kilka czy kilkanaście to się sprawdza.
Kwax
 

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez karlos » 16 maja 2011, o 21:59

Przenoszę tutaj, dział chyba nadaje się lepiej od poprzedniego. Szukając tego typu porad właśnie tu bym uderzył :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez sic » 17 maja 2011, o 14:59

Kwax napisał(a):Dlatego ja jak już kiedyś mówiłem polecam filtry Brita. Jak ktoś nie ma po kilkaset sadzonek tylko kilka czy kilkanaście to się sprawdza.


Tylko te filtry są pierońsko drogie :/ jak się rozbierze filtr to w środku jest sam węgiel aktywny, nic więcej... więc może lepiek kupić wkład do filtra akwarystycznego węgiel aktywny skoro to jest tylko do podlewania a nie do spożywania :) chociaż nie wiem czy w ogole węgiel aktywny zmiękcza wodę
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości