Pytanie dotyczące doboru nawozu

Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Cygnus » 5 maja 2011, o 14:23

Witam, chyba jako pierwszemu udało się zaspamować dział, ale do rzeczy : D
Od dość niedawna interesuję sie uprawą papryki chili i aktualnie posiadam kilka doniczek thai dragon.
Obrazek
Zainteresował mnie temat nawożenia i nasunęło mi się kilka pytań:

Jaki nawóz będzie optymalny?
Od kiedy zacząć nawożenie i jak często?
Czy będą potrzebował dwóch nawozów czy wystarczy jeden uniwersalny? (podobno roślina po okresie wzorstu ma mniejsze zapotrzebowanie na azot)
Avatar użytkownika
Cygnus

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 13:54
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Polishteam » 5 maja 2011, o 15:11

Ja zacząłem nawozić jak rośliny przesadziłem, po wytworzeniu się dwóch par liści właściwych. Na początku trzeba stosować minimalną dawkę, aby roślin nie spalić i w miarę jak roślina rośnie zwiększać dawkę. Ja sporo zainwestowałem w nawozy i jak na razie wszystko pięknie rośnie(odpukać). Używam nawozów Canna ale tylko jeden rodzaj, dopiero na okres kwitnienia i owocowania dodam dopalacz w postaci nawozu 13/14 tez canna. A ile chcesz wydać na nawóz?
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Cygnus » 5 maja 2011, o 17:23

Najchętniej to nie wydałbym ani grosza, myślałem nawet o własnej mieszance pokrzyw z mleczami, ale doszedlem do wniosku, ze chyba skuteczniejsza będzie jakaś sklepowa magia..
Myślę, do 30zł coś powinno się znaleźć.
Swoją drogą oprócz nawozów, używasz ukorzeniaczy?
Avatar użytkownika
Cygnus

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 13:54
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Polishteam » 5 maja 2011, o 17:54

Tak ale też drogiego bo 0,25 kosztuje jakieś 50 zł. Rhizotonic firmy Canna
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez beerciik » 5 maja 2011, o 19:13

nawóz mogę polecić bio-grow firmy biobizz 1L styknie na 250L wody (przy maksymalnym dawkowaniu a do takiego zanim się dojdzie to i tak sporo minie) i jakość tego nawozu jest na prawdę SOLIDNA.
Nawozić wg mnie sensownie jest od 3-4 par liści tak jak sta pisał na początek małą dawką (wg 1/3 lub 1/4 zalecanej)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez sic » 12 maja 2011, o 18:22

ja moge polecic nawóz BIOHUMUS firmy EKODARPOL, jest tani i bardzo dobry, stosowałem go do innych warzyw teraz zacząłem do papryczek i rosna przyzowicie :P a kosztuje 7zł za litr :D
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Belfegor » 12 maja 2011, o 19:00

Ja polecam Agrecol do pomidorów i papryk wystarcza na 350 L i jest w cenie 8.90 :)
Belfegor
 

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez eskafal » 12 maja 2011, o 20:41

Już dawno temu ktoś policzył co wychodzi ekonomiczniej, drogi nawóz renomowanej firmy czy tani lecz mało wydajny np. biohumus. I dużo taniej wychodzą te "drogie" nawozy. Mnie osobiście odpowiadają produkty GHE. Biohumus ekodarpol też stosowałem i nie jest zły. Polecam kupić forte, jest 4 razy bardziej wydajny a kosztuje niewiele więcej.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Kwax » 12 maja 2011, o 21:50

Ja używałem w tym roku Biohumusa i Bio-Growa. Tego drugiego użyłem jak na razie raz, ale rośliny po nim zaczęły rosnąć jak poje... Także jak najbardziej go polecam.
Kwax
 

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez beerciik » 13 maja 2011, o 14:48

bio-grow ma dużo zalet i wychodzi o połowę taniej od biohumusa pod względem wydajności/cena a o jakości to już nawet nie ma co gadać bo bio-grow wypada konkretnie pozytywnie a liczyłem opłacalność ja już ponad rok temu - przy ponad 200 roślinach było warto policzyć ;) przez cały sezon nie zdążyłem zużyć nawet 5L biogrowa (zużyłem jakieś 3,5-3,7L) [był używany na okres wzrostu w dawkach nawet maksymalnych a w okresie kwitnienia i początków owocowania w dawce 1ml/1L wody plus do tego normalne dawki bio-blooma - nawóz przeznaczony na kwitnienie] natomiast biohumus podczas jednego podlania znikał cały kanister (2,5L) i to nie było przy maksymalnym dawkowaniu ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron