Pytanie dotyczące doboru nawozu

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Borys » 16 lut 2017, o 12:21

Sajuuk napisał(a):Na wzrost będzie lepszy NPK 11+05+19 czy 20-20-20 ???Bo nie wiem jakich substrali kupić, strasznie ich dużo rodzajów.Ten drugi nadawałby się na cały rok,bo ma wszystkich składników w dużej ilości?


Na obu będzie rosła. Ten drugi najczęściej polecany jest do młodych sadzonek (podobnie nawóz fosforowy) - lepiej rozwijają się korzenie.
Potem (faza rozsad) warto dać ten 2 nawóz, w końcu to papryka i potrzebuje około 30-40% nadwyżki potasu względem azotu, inaczej mocniej pójdzie w masę zieloną i nieco słabsza regulacja w przypadku suszy.
Przy owocowaniu warto postawić na typowy nawóz do pomidorów (1:1:3), azot zostaje przyblokowany przez potas i teoretycznie lepszy plon i smak.
Opcjonalnie w fazie owocowania warto wzbogacić w niewielki dodatek magnezu (siarczan magnezu), bo to drugi opok potasu pierwiastek decydujący o smaku.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Fallen » 16 lut 2017, o 13:06

bifu napisał(a):Fallen obu używasz jednocześnie ?, tzn. w jednej porcji wody rozpuszczasz oba nawozy.


nie nie Substral do pomidorów na wzrost a burza kwiatów wiadomo do kwitnienie:)
Avatar użytkownika
Fallen

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:15
Lokalizacja: Tczew
Papryki: Jalapeno Piri-Pri 7 Pot Brain Strain

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Sajuuk » 16 lut 2017, o 13:47

W takim razie na wzrost magiczna siła do owoców i warzyw-NPK 11+05+19, na kwitnienie burza kwiatów do pelargonii npk 10-30-20 a na owocowanie do pomidorów 9-9-27 i będzie gitara ?
Avatar użytkownika
Sajuuk

NOWY
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:04
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Borys » 16 lut 2017, o 15:03

Sajuuk napisał(a):W takim razie na wzrost magiczna siła do owoców i warzyw-NPK 11+05+19, na kwitnienie burza kwiatów do pelargonii npk 10-30-20 a na owocowanie do pomidorów 9-9-27 i będzie gitara ?


Ten nawóz (11+05+19) najlepiej używać do odżywiania dolistnego. Nigdy nie wiadomo ile tego wapnia jest w samej glebie czy w wodzie do podlewania.
Interwencyjnie - wg mnie najlepszy nawóz.
Na fazę wzrostu lepiej użyć polecany tu na forum inny wyrób marki Scotts Peters Professionals allrounder 20 20 20 lub 20 10 20.
Analogicznie seria Scotts - Agroleaf Power Total 20 20 20 albo Power High K 15 10 31 (ten moim zdaniem jest najbliższy wymaganiom chili ogólnie, niestety w dużych opakowaniach).
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez Dziunia87 » 13 lut 2018, o 21:08

Moi Drodzy potrzebuję Wasze porady :)

chciałabym kupić 3 gotowe nawozy na fazę wzrostu rozsady, kwitnienie, a potem na/w trakcie owocowania.
Mogę zamówić w necie, ale nie chciałabym od razu miliona monet na to przeznaczać. Tzn. coś co działa i nie potrzeba przepłacić za "markę".

Uprzejmie proszę o propozycje.

Czy ktoś mógłby mi wypisać jakie NPK jest potrzebne na daną fazę wzrostu? Tak też będzie mi łatwiej czegoś poszukać.

Z góry pięknie dziękuję chętnym do pomocy Chiliheadom <thumright> <thumright> <thumright>
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez ratownik10 » 29 maja 2018, o 11:23

Witam. chcę kupić substral magiczna siła do pomidorów bądź uniwersalny i nie wiem jak dawkować i co ile podlewać wodą z tym nawozem.
Avatar użytkownika
ratownik10

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 07:55
Papryki: Trinidad Scorpion Butch T, Bhut Jolokia Peach, Habanero Yellow,Red,Chocolate.

Re: Pytanie dotyczące doboru nawozu

Postprzez wogx » 29 maja 2018, o 11:25

Z tyłu opakowania powinna być instrukcja, zastosuj się do niej i będzie ok <thumright>
Avatar użytkownika
wogx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 44
Dołączył(a): 11 lut 2017, o 22:23
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości