Bio-Nawóz ASTVIT

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez wolek68 » 21 maja 2012, o 20:21

Jak przesadziłem do wiaderek z nową ziemią to narazie podlewam raz na 3 podlewania,natomiast te w ziemii w szklarni podlewam za każdym razem według instrukcji.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez Zdun87 » 4 cze 2012, o 05:18

No to będe pierwszy :lol:
Po pełnym miesiącu używania Astvitu niestety rezygnuję z tego nawozu. Z racji tego iż jest on ekologiczny i nie da się zbytnio z niego coś
więcej wyciągnąć (NPK : 3-9-2-4 CaO 1,5 MgO), przerzucam się na nawozy Everris(dawniej Scotts). Pojawiać się zaczeły pierwsze braki w azocie, papryki bardzo wyhamowały w fazie wegetatywanej a odmiany bardziej wymagające żółknąć i to bardzo, mimo codziennego nawożenia. Pomidorom on odpowiada. Do papryk odpuszczam
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez Psyhe » 4 cze 2012, o 07:35

No to bardzo mnie zmartwiłeś :( też go zakupiłem i zacząłem używać a teraz niby że jest lipny ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez lobofz » 4 cze 2012, o 15:56

Powiem tak mam w domu jednego satana ziemia zmieszana z kokosem perlitem i keramzytem podlewam samym astvitem i rosnie bardzo ladnie.
Za to w tunelu mam bardzo slaba ziemie wymieszana z torfem i kerazytem. Leje samym astvitem i slabo rosna widac braki azotu, musze zmienic na cos innego,a w domu pòki sie sprawdza bede uzywal astvita.
Avatar użytkownika
lobofz

NOWY
 
Posty: 22
Images: 62
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 11:10
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez Psyhe » 8 wrz 2012, o 09:31

Psyhe napisał(a):No to bardzo mnie zmartwiłeś :( też go zakupiłem i zacząłem używać a teraz niby że jest lipny ?


Zacytowałem sam siebie :)
Powiem tak: podlewałem cały sezon tym tylko pomidory ,koralik i z koralika mam teraz MEGA korale giganty :D
Może po prostu taką odmianę dziwna koralika miałem ale możliwe że na dłuższą metę ten nawóz jest naprawdę OK

wolek68 mógłby się też wypowiedzieć na ten temat
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez V3rtyX » 8 wrz 2012, o 09:35

Jezeli rosliny sa podlewane nawozem i maja braki to czesto wina pH. Przy zlej glebie poprostu nie beda pobieraly skladnikow z gleby.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez Psyhe » 8 wrz 2012, o 09:37

V3rtyX napisał(a):Jezeli rosliny sa podlewane nawozem i maja braki to czesto wina pH. Przy zlej glebie poprostu nie beda pobieraly skladnikow z gleby.


V sorry ale o czym ty gadasz ? nie obudziłeś się jeszcze czy jak ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez V3rtyX » 8 wrz 2012, o 09:38

odpisuje na post
Zdun87 napisał(a):No to będe pierwszy :lol:
Po pełnym miesiącu używania Astvitu niestety rezygnuję z tego nawozu. Z racji tego iż jest on ekologiczny i nie da się zbytnio z niego coś
więcej wyciągnąć (NPK : 3-9-2-4 CaO 1,5 MgO), przerzucam się na nawozy Everris(dawniej Scotts). Pojawiać się zaczeły pierwsze braki w azocie, papryki bardzo wyhamowały w fazie wegetatywanej a odmiany bardziej wymagające żółknąć i to bardzo, mimo codziennego nawożenia. Pomidorom on odpowiada. Do papryk odpuszczam


no to proszę odpisywać zgodnie z przyjętymi zasadami a nie robić zamieszania ! P.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Bio-Nawóz ASTVIT

Postprzez Zdun87 » 9 wrz 2012, o 20:44

Po części pewnie masz racje. Po prostu dla mnie ma za słabego kopa, no ale to tylko bio więc nie można za wiele oczekiwać.
Używałem go później jako uzupełnienie dla Blossom Boostera, gdyż bardzo zwiększa się przy nim ilość dżdżownic w glebie co było dla mnie pozytywnym efektem
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości