Peters Grow Mix Scott

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez Zdun87 » 24 sty 2013, o 22:52

karlos napisał(a):Nawet jak masz 100 roślin to lepiej brać z allegro w paczce po 100g
Po pierwsze roślin nie nawozisz cały czas po drugie kupujesz "starter", "growa" i "blooma" od petersa. 300g na sezon powinno starczyć. Cena 15-20zł


Inicjatywa jest ogólnie taka, że można zaopatrzyć się w większą ilość dobrego nawozu, który niestety jest sprzedawany tylko w workach po 15kg. Stąd fajnie byłoby się tym podzielić i każdy miałby zapas na dłużej. Nie wspominam o Blossom Booster i Plant Starter, gdyż są w paczkach 2kg za 50 zł. Każdy z chęcią sam nabędzie na zapas taki worek, który wystarczy na kilka sezonów. Ja nie widzę sensu pakować w kieszeń koło 80 zł z przesyłką, jakiemuś kolesiowi za niecałe 1kg nawozów na jeden sezon. Za dwa razy tyle mogę mieć spokój na kilka sezonów. Ale rozumiem Karlosa. Jak ktoś nie wie czy będzie za rok uprawiał papryki, to tyle nie potrzebuje. Mi to jest jednak na ręke, uprawiam w foliaku, także skala większa niż domowy parapet i tylko zakup do uprawy outdoor ma sens. W domu po prostu tego nie zużyjesz za kilka lat :)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez Adi » 25 sty 2013, o 10:53

karlos napisał(a):Nawet jak masz 100 roślin to lepiej brać z allegro w paczce po 100g
Po pierwsze roślin nie nawozisz cały czas po drugie kupujesz "starter", "growa" i "blooma" od petersa. 300g na sezon powinno starczyć. Cena 15-20zł

I tak chyba zrobię, zobaczę jak się sprawdzi i ile mi tego zejdzie. Jeśli będę zadowolony to w przyszłym roku możemy się zrzucić ;)
Avatar użytkownika
Adi

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez karlos » 25 sty 2013, o 11:27

Tylko że nawozy też ulegają przeterminowaniu...

Ja w zeszłym roku kupiłem po 100g każdego. Na kwitnienie zużyłem połowę woreczka, 2 pozostałe worki są prawie całe ;)


Przy foliaku faktycznie warto rozpatrzeć zakup w kilogramach bo tam trzeba więcej sypać, a samo ryzyko przenawożenia jest niskie.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez Zdun87 » 25 sty 2013, o 18:24

karlos napisał(a):Tylko że nawozy też ulegają przeterminowaniu...

Ja w zeszłym roku kupiłem po 100g każdego. Na kwitnienie zużyłem połowę woreczka, 2 pozostałe worki są prawie całe ;)


Przy foliaku faktycznie warto rozpatrzeć zakup w kilogramach bo tam trzeba więcej sypać, a samo ryzyko przenawożenia jest niskie.


Tą opcje też rozpatrzyłem, nawozy mają po parę lat ważności także nie ma co się obawiać ;) W ostateczności kupię sam jak się chętni nie znajdą, także jakby ktoś później się namyślił to podziele się po hurtowej cenie
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez Psyhe » 25 sty 2013, o 19:08

Moim zdaniem obdilować tyle kilo tego nawozu może być z deka ciężko
Miałem dwie chyba paczki 100 gramowe tego i zostało mi na ten rok
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez karlos » 26 sty 2013, o 00:30

Gdyby taki 5 userów typu M.M. się "spykło" łatwo można by wtedy rozdzielić nawóz. Ale trzymam kciuki za akcje :)


Jak dostanę info na temat przydatności nawozu to wesprę i odkupie np 500g. Zawsze coś, a nawóz jest dobry więc polecam.


PS. Chodź generalnie wersja na kwitnienie jest bardziej przydatna od growa. Zestawienie pierwiastków na kwitnienie poza samą inicjacją tego procesu stymuluje zawiązywanie, wzrost i rozwój samych papryk, a przecież to jest naszym celem w uprawie...
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez Helium » 4 lut 2013, o 22:13

Własnie przyszły trzy rodzaje po sto gram. Jak wypróbuje to dan znać jak to dziala :)
Avatar użytkownika
Helium

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 18:52
Lokalizacja: Piła
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez franekzgr » 6 lut 2013, o 09:32

Możecie potwierdzić czy to jest ten sam produkt?

http://www.everris.com/pl/Home/Ornament ... l/21090215
Avatar użytkownika
franekzgr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:13
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez karlos » 6 lut 2013, o 11:24

Tak, przecież jest wszystko ładnie napisane.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Peters Grow Mix Scott

Postprzez MPED » 27 lut 2013, o 22:49

Jak wyglada sprawa z tym petersem??ktos kupil ten wor wielo pojemnosciowy??czy temat stoi dalej w miejscu??
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości