chinskie COB full spectrum i inne

chinskie COB full spectrum i inne

Postprzez Myszku_ » 7 wrz 2018, o 06:56

Czesc!
Przez cala wiosne doswietlalem papryczki zwyklymi zarowkami ledowymi 6500k, bylo cos okolo 5000 lm zamknietych na 0.5m2 i papryczki calkiem ladnie rosly. Nie mialy dostepu do naturalnego swiatla przez kilka miesiecy. Ostatnio zamawialem diody COB z chin (zwykle) do naswietlaczy i wpadly mi w oko dwie diody, jedna 380-780nm i druga 455nm. Z ciekawosci zamowilem sobie po jednej sztuce, ale troche poczekam na dostawe. Bede mial 50w o swietle niebieskim i 30w full spectrum. Widzialem, ze ktos juz poruszal temat tych chinskich diod i zarowek, ale w tym temacie jestem nowy i nie do konca wiem czy jest w ogole sens sie tym bawic. Moje pytanie brzmi, czy ktos mial juz stycznosc z tymi diodami? Polecacie, czy to chinski badziew? Link: http://s.aliexpress.com/QJbiIJnu Diody kosztuja po 10-13zl, wiec sa to groszowe sprawy nawet jezeli chodzi tu o zwykle zarowki na e27.

Dioda bardzo mocno sie nagrzewa, potrzebuje odprowadzania ciepla np. w postaci radiatora, wentylatora itp., wiec troche tym jestem zmartwiony jakby to mialo swiecic po 8h dziennie bez mojego nadzoru.
Avatar użytkownika
Myszku_

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2017, o 07:47
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: chinskie COB full spectrum i inne

Postprzez grabi » 7 wrz 2018, o 07:21

No radiator z wentylatorem to podstawa + oczywiście pasta termoprzewodząca. Czy diody są dobre to musisz sprawdzić doświadczalnie bo oświetlenie led to temat rzeka.
Avatar użytkownika
grabi

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 kwi 2018, o 10:33
Papryki: Jalapeno i chilli


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron