południowy balkon - natężęnie światła i temperatura

południowy balkon - natężęnie światła i temperatura

Postprzez pin54 » 1 kwi 2017, o 09:39

Sadzonki rosną szybko, niedługo czas będzie wystawiać je do hartowania, ale pojawia się pytanie jak dużo światła i jaką temperaturę (dodatnią) papryka jest w stanie znieść. Chodzi mi konkretnie o Trinidad Scorpion Butch T, Carolina Reaper oraz Habanero. Czy rośliny mogą stać przez CAŁY sezon w pełnym słońcu na południowym balkonie, czy wymagane jest cieniowanie? Jeżeli tak, to w jakim stopniu, 50% jest wystarczające?

Obrazek
Avatar użytkownika
pin54

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Images: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 09:19
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: południowy balkon - natężęnie światła i temperatura

Postprzez Mr. Ed » 1 kwi 2017, o 11:03

Witam nowego chiliheada!

Po pierwsze, przesadź już sadzonkę do większej donicy. W tej szybko zrobi się jej za ciasno, a w większym pojemniku będzie łatwiej utrzymać wilgotność - co też drastycznie poprawi wytrzymałość na słońcu.

Zahartowane rośliny powinny czuć się dobrze od południowej strony; może w najgorszych falach upałów będą wymagać lekkiego przysłonięcia albo przeniesienia do cienia na pół dnia. Ja mam balkon ze strony południowo-wschodniej, a na dodatek osłonięty z boków i z góry, przez co potrafi na nim nieźle przypiec. Mimo to rośliny nigdy mi się nie "ugotowały".

Możesz pomyśleć o osłonięciu samych doniczek czymś białym albo folią aluminiową, bo przegrzanie bryły korzeniowej w czarnej doniczce może wyrządzić największe szkody.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron