Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez pietrekzad » 9 mar 2017, o 20:24

Witam wszystkich,
W tym roku zakupiłem z aliexpress 6szt. żarówek LED z gwintem E27 i postanowiłem, że zrobię drobny ich test.
Zdjęcia zakupionego produktu:

12507
12508

Zdjęcie oprawki (także z aliexpress):

12509

Żarówki emitują taką barwę światła:

12510

Cena żarówek - 13zł / szt.
Cena oprawek - 2,5zł /szt.

Żarówka zbudowana jest z 28szt. LED-ów. 15szt. barwy czerwonej, 7szt. barwy niebieskiej, 4szt. barwy białej, 1szt. ulrafioletową oraz 1szt. podczerwoną.
Niestety w żadnych opisach nie ma podanej długości fali dla poszczególnych barw.
Moc podawana na różnych aukcjach to 28W. Według moich pomiarów realna moc żarówki wynosi ok. 7W.
Temperatura radiatora żarówki przy temperaturze otoczenia 27st. wynosi 73st. Niestety jest to troszkę za wysoka temperatura i myślę, że LED-y wytrzymają co najwyżej sezon.
Jutro zamontuje wentylator aby wymusić cyrkulację powietrza i powinno udać się zbić temperaturę do ok. 55-60st.

Nasiona wczoraj posiane więc dopiero za jakiś czas umieszczę zdjęcia i zobaczymy czy kwota ok. 100zł została rozsądnie wydana.
Avatar użytkownika
pietrekzad

NOWY
 
Posty: 31
Images: 87
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:51
Lokalizacja: Wołomin
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez piotrasta » 10 mar 2017, o 00:42

poprawiałeś termopastę pomiędzy radiatorem a płytką? tam potrafią być różne niespodzianki
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez pietrekzad » 10 mar 2017, o 10:36

Niestety nie. Podłoże z LED-ami jest przyklejone jakimś klejem termo-przewodzącym do radiatora. Szkoda mi niszczyć żarówek.
Jeżeli któraś się samoczynnie uszkodzi to na pewno ją rozbiorę.
Avatar użytkownika
pietrekzad

NOWY
 
Posty: 31
Images: 87
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:51
Lokalizacja: Wołomin
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez m1go » 20 wrz 2017, o 16:45

Witam,
sprawdziły się LED-y czy okazayły sie jednym wielkim szitem?
Powoli chcę budować znowu growboxa i rozważa takie rozwiązanie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
m1go

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 kwi 2017, o 07:40
Papryki:

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez mih000 » 20 wrz 2017, o 16:57

Jestem obecnie na etapie kombinowania sprzętu do growboxa i też przeglądałem różne opcje oświetlenia, ale głównie LED bo mam z nimi doświadczenie i wychodzą najtaniej. Po kilku tygodniach szukania stwierdzam, że najtańsze są żarówki LED na gniazda GU10 w okolicach 8W (pytanie ile z tego co reklamują w necie jest rzeczywistą mocą), ale ostatnio miałem w sumie ok 60W wedlug producenta z 20 żarówek i mimo że to chińczyki to na prawdę ciągnęły rośliny przed sezonem. Miałem barwę białą zimną i wg netu i różnych testów takie coś jest wystarczające.
Wg mnie zalety GU10 są takie że praktycznie się nie nagrzewają, a poprzedni zestaw działał bite 2 sezony i został sprzedany wciąż na chodzie. Dodatkowo ultra łatwy setup bo masz tylko gniazdo za 0,80zł i trochę kabli oraz wtyczka prądowa na 230V. Nie trzeba chłodzenia, żywotność bardzo dobra, niski budżet, bardzo plastyczne układy można z tego robić no i łatwość montażu bez jakiś zasilaczy, radiatorów...

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez 4linux » 21 wrz 2017, o 09:48

Z moich doświadczeń wynika, że do fazy wzrostu najlepszy jest metalohalogen, rośliny rosną od razu grube i od wstępnej fazy się rozkrzewiają. Mam małe doświadczenie jeżeli chodzi o LEDy w zeszłym roku kupiłem dla porównania panel LED 120W i nie umywał się on do metalohalogenu 150W i w dodatku zepsuł się po trzech miesiącach ;( ali ali i brak gwarancji... . Aktualnie kompletuje oświetlenie startowe mam bo metalohalogen jest niezawodne, chcę zamówić coś na fazę owocowania naali bo mój HPS już jest wypalony. Rozwój LED jest duży więc niedługo (jak przyjdą LEDy full spectrum) wrzucę fotorelację z porównaniem wyników LED/ metahalogen. Kolega który założył post mógłby pokazać jak radzą sobie te LEDy w fazie owocowania :). Wyszedłem z założenia, że jak sobie nie będą radzić LEDy kupię żarówkę HPS i tyle. Kolega mih000 lepiej kupić kilka żarówek ponieważ rozkładają światło bardziej równomiernie a jeśli się zwalą to wymieniamy sztukę a nie cały panel.
Avatar użytkownika
4linux

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 16:42
Papryki: Jalapeño Red, Rawit, Cayenne.

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez leon24_36 » 25 mar 2018, o 18:04

Hej

Trochę czasu już upłynęło od początku testu, mógłbyś coś napisać odnośne tych lamp? Planuję GB o powierzchni 80x60 i właśnie zastanawiałem się nad tymi ledami tylko GU10 w ilości też 6ciu sztuk (tylko nie wiem czy nie za dużo). Napisz parę zdań podsumowania jak rośliny rosły, czy lampy wytrzymały test, polecasz czy nie polecasz itp. Z góry dzięki za wnioski.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
leon24_36

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2018, o 21:51
Lokalizacja: Halinów
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chińskie LED-y na gwint E27 - Test

Postprzez czmiel » 20 sty 2019, o 20:05

Mam te ledy i jak na moje oko to wspomagają wzrost. U mnie nie ma żadnych growboxów, wiszą po prostu w kuchni 3 takie żaróweczki na rozgałęźniku przykręconym do lampy, świecą na rośliny w odległości ok 0,5 metra. Wykiełkowałem 2 siostrzane siewki papryki (nasiona zebrane z tej samej rośliny, z tego samego owoca) jedna z nich wykiełkowała parę dni później i była wyraźnie w tyle. Zacząłem ją doświetlać, a tamtą drugą (większą) zostawiłem bez doświetlania. Teraz tamta późniejsza dogoniła tą większą i zaczyna powoli ją przeganiać. Na chwilę obecną trochę za wcześnie, żeby jednoznacznie móc stwierdzić, że to zasługa tych ledów, zobaczymy za parę tygodni.
Avatar użytkownika
czmiel

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sty 2019, o 19:53
Papryki:


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron