Barwa światła a wzrost

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez pietrekzad » 29 mar 2017, o 19:32

czeczenRAGE napisał(a):Na wzrost zalecane są żarówki np. CFL (niebieskie) 6500K - roślina lepiej się ukorzenia, rośnie mniejsza, grubsza, silniejsza.
Na kwitnienie żarówki CFL (czerwone/pomarańczowe) 2700K - wspomaga kwitnienie, stosowana od początku życia rośliny będzie powodować "wyciąganie" się rośliny
W kwestii żarówek, chyba nie ma innej filozofii?:)

Aha - porządne oświetlenie powierzchni 50x50cm LEDem może kosztować 800zł w sklepie a oświetlenie tego CFL do 150zł:)

edit. Sałacie i bazylii wystarczy niebieskie światełko


Jakie to jest porządne oświetlenie ? Czy dysponuje kolega jakąś dokumentacją z materiałami dotyczącymi budowy tych oświetleń czy sugeruje się tylko ceną lub papką marketingową z opisu ?
Avatar użytkownika
pietrekzad

NOWY
 
Posty: 31
Images: 87
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:51
Lokalizacja: Wołomin
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez czeczenRAGE » 18 kwi 2017, o 20:19

Nie mam zamiaru dyskutować na tym poziomie, więc odpiszę tak - kup sobie gotowego LEDa za 100 zł na allegro i opisz nam wrażenia.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Avatar użytkownika
czeczenRAGE

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 0
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 19:07
Papryki: większość nasion dzięki uprzejmości CATALAYA

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez izachili » 26 kwi 2017, o 23:27

Niestety dodatkowe oświetlenie podczas upraw może odbić się mocno na rachunkach :) Chociaż zawsze wydawało mi się, że używanie żarówek energooszczędnych rozwiąże sytuację... Po ostatnim rachunku zaczęłam zastanawiać się nad zmianą dostawcy prądu. Myślicie, że to pomoże zmniejszyć rachunki? Dokładniej zastanawiam się nad [Spam! Spam! Spam! Lovely spam!].
Avatar użytkownika
izachili

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sty 2017, o 13:10
Papryki:

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez Cliff Karton » 27 kwi 2017, o 00:16

Wypad reklamiarzu

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez GrK » 25 mar 2018, o 17:22

Pytanie nowicjusza.
Czy dobrze widzę, że większość osób przez cały rok stosuje światło o tej samej barwie (6500k), nie stosuje innej barwy do wzrostu a innej do pączkowania?
Avatar użytkownika
GrK

NOWY
 
Posty: 20
Images: 15
Dołączył(a): 18 mar 2018, o 12:01
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez qrzak » 3 kwi 2018, o 10:01

Chyba większość wystawia papryki spod niebieskiego oświetlenia na słońce, ale generalnie papryka nie potrzebuje zamiany koloru światła, aby dobrze owocować.
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez Elmo » 3 kwi 2018, o 17:59

GrK napisał(a):Pytanie nowicjusza.
Czy dobrze widzę, że większość osób przez cały rok stosuje światło o tej samej barwie (6500k), nie stosuje innej barwy do wzrostu a innej do pączkowania?


Przy pączkowaniu rośliny już mają światło dzienne, gdyż większość stosuje doświetlanie w okresie wegetatywnym później sprawę załatwia słońce
Elmo

NOWY
 
Posty: 30
Images: 17
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 08:44
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: Barwa światła a wzrost

Postprzez Wladek » 17 wrz 2018, o 09:38

ok ale jeśli chciałbym doświetlać w fazie kwitnienia i pączkowania to jakim światłem pownienem traktować roślinę?
bo się zgubiłem
zamierzam dwoma świetlówkami 6500 k, zamierzałem to robić przez cały okres zimowy (bo tak wysiałem) ale pytanie jak wspomóc kwitnienie które wypadnie pewnie listopad - grudzien (czerwiec maj wysiewane)
Avatar użytkownika
Wladek

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 wrz 2018, o 10:02
Papryki: Habanero

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron