HQI (metahalogen w boxie

HQI (metahalogen w boxie

Postprzez pucy1 » 14 mar 2014, o 18:59

Witam serdecznie
Czytam forum czekajac na swoje nasionka. Troszkę późno sie obudziłem ze startem uprawy wiec mam zamiar podgonic wzrost sztucznie. Dlaczego nikt nie pisze o lampach HQI - czyżby nie nadawały się do papryk? Mam dość duże doświadczenie ze światłem z czasów kiedy zajmowałem sie akwarystyką i przy uprawie roslin w baniakach nic nie było w stan ie przebić lamp HQI. Lampy grzeją dość mocno wiec przy okazji załatwiamy sprawe temp, a 70w żarnik bez problemu oświetli box 80x80 i pewnie do 1,2h moze wiecej. Energii zje tyle co 3 eco zarówki po 23 waty, a swiatło bedzie lepsze. Gdzies popełniam bład? Czy przegapiłem temat z lampami wyładowczymi?
Avatar użytkownika
pucy1

NOWY
 
Posty: 11
Images: 9
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 10:58
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: HQI (metahalogen w boxie

Postprzez bananajama » 27 mar 2014, o 14:54

Witaj,

spróbuj zastosować przy swojej uprawie jeśli masz taką możliwość i jeśli możesz to podziel się wynikami. Pamiętaj, że na wzrost wpływa również wiele czynników zewnętrznych. 8-)
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: HQI (metahalogen w boxie

Postprzez Grow Wujo » 27 mar 2014, o 16:47

Lampy metahalogenkowe dają światło wspomagające wzrost oraz krzaczenie się roślin - słabo zaś spisują się przy roślinach kwitnących. Aby z powodzeniem stosować takie źródło oświetlenia, należało by je wymienić na lampę HPS gdy rośliny zaczną kwitnąć.
Dodatkowo do zasilenia potrzebują dedykowanego balastu - magnetycznego lub elektrycznego. Który kosztuje, i pobiera dodatkowy prąd.
W przypadku roślin akwarystycznych sprawdziły się lepiej gdyż te rośliny głównie jedynie rosną, a nie kwitną.

Pozdrawiam, Grow Wujo
Avatar użytkownika
Grow Wujo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Images: 0
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 09:37
Papryki:


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości