czy ktoś z was używa paneli LED?

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez sobol » 19 wrz 2014, o 14:52

Dziunia87 napisał(a):Jak dużej mocy np. 125W? Takie są masakrycznie drogie ok. 150zł.http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=24&p=45054#wrap


takie bombeczki ;) albo 150W albo 180W nie pamiętam ale raczej 150W pierwsza była w cholerę droga kolejne już taniej kosztowały ale i dużo krócej wytrzymywały mimo że tej samej marki.
nawet to to ustrojstwo rozkręcałem , w każdej jednej bezpiecznik się przepalał takie tam dziadostwo z cieniutkimi kabelkami, wiadomo że na start takiego kolosa potrzeba "yebnięcie" i niestety, koniec końców poszły do utylizacji. Może jak by kupić jakieś innej marki z wyższej pułki to dawały by radę ale jaka pewność czy to nie te same tylko pod inną marką ;)

7722

co do ladów to z roku na rok zwiększa się ich skuteczność wystarczy popatrzeć na panele Pro na diodach CREE
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez Mr. Ed » 19 wrz 2014, o 16:45

mih000 napisał(a):Taniej jednak wychodzi kupic zarowki ledowe na GU10, wystarczajaca ilosc lumenów na wzrost 100 papryk to koszt ok 200zl. juz z wszystkimi kablami itp. No i w ogole sie to nie grzeje.

Zgadza się, z mojego własnego doświadczenia w tym roku: viewtopic.php?f=30&t=3260
Z wyników jestem zadowolony, nic nie będę zmieniać na następny sezon. A cały box razem z oświetleniem zmieścił się w 200 zł :D
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez sic » 19 wrz 2014, o 16:50

a ja po 2 sezonach doszedłem do wniosku, że niema co sie spuszczać nad... owszem są różnice w szybkości wzrostu ale w tym sie tylko przygotowuje sadzonki tak naprawde... na zeszły sezon zmontowałem całkiem ładny panelik który wali jak na stadionie:
Obrazek

i szczerze... nie widziałem przesadnej roznicy pomiedzy tym z poprzedniego roku. Podejrzewam że problem by sie pojawił jak by sie pod takim oświetleniem chciało owocować, tu jest pole do popisu... a nie wzrost sadzonek
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez sobol » 19 wrz 2014, o 19:58

Jedni mają czas na majsterkowanie inni nie ja zaliczam się do tych drugich, dla tego korzystam z gotowych rozwiązań gdy bym miał czas to bym sobie zmontował panel na wspomnianych przeze mnie diodach CREE i PHILIPSA. ja nawet nie mam czasu prowadzić growloga. Przegrałem nawet wojnę w tym roku z pogodą i mszycami :( bo nie miałem czasu doglądać krzaczków tyle ile tego potrzebowały.
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez sobol » 31 paź 2014, o 13:46

tego to jeszcze nie było :) http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 46142.html teoretycznie panel 130W można mieć za 640 PLN teoretycznie dla tego że, nie wiadomo czy podatku nie zapłacimy dla porównania ten sam panel na allegro http://allegro.pl/panel-led-apollo-130w ... 07447.html
w grudniu będę sprowadzał to dam znać jak świeci ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez michal.b » 14 lis 2014, o 08:12

sobol napisał(a):tego to jeszcze nie było :) http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 46142.html teoretycznie panel 130W można mieć za 640 PLN teoretycznie dla tego że, nie wiadomo czy podatku nie zapłacimy dla porównania ten sam panel na allegro http://allegro.pl/panel-led-apollo-130w ... 07447.html
w grudniu będę sprowadzał to dam znać jak świeci ;)


Mnie też interesuje temat paneli LED. Ten, który wrzuciłeś to chińszczyzna. Może się sprawdza, ale zwróć uwagę na fakt, że brakuje informacji na temat typu diod. W porównywalnej cenie może kupić panel od biofarmera, na który ludzie nie narzekają. Jeśli się zdecydujesz, daj znać nt odczuć.
Avatar użytkownika
michal.b

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 18:54
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez saliman571 » 30 mar 2015, o 13:26

Kupując , trzeba bardzo uważać na to z jakich diód są zrobione. Jeśli nie ma na ten temat informacji, to można być niemalże pewnym, że na byle jakich, bo zazwyczaj producenci i sprzedawcy chwalą się jak tylko mogą jeśli ich sprzęt posiada jakieś godne uwagi cechy. Jak się kończy kupowanie taniochy i chińszczyzny, nie muszę chyba mówić? Generalnie krótka żywotność.
Avatar użytkownika
saliman571

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2015, o 13:22
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez venomous » 5 wrz 2015, o 08:36

Avatar użytkownika
venomous

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 08:48
Papryki:

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez Mr. Ed » 5 wrz 2015, o 10:56

Ech, temat nawraca jak czkawka...

Praktycznie wszystkie gotowe panele są projektowane przede wszystkim do hodowli innych roślin, o których na niniejszym forum nie dyskutujemy. :mrgreen:
Dlatego też mają przewagę światła czerwonego - większości ich użytkowników zależy przede wszystkim na obfitym kwitnieniu w growboksie. Zresztą opis panelu mówi jasno: "do roślin kwitnących i systemów hydroponicznych". Naszym podopiecznym bardziej odpowiada światło zimne, z przewagą niebieskiego. Zresztą powtarzam jak sic powyżej: nie ma co kombinować, dowolne lampy energooszczędne w zupełności wystarczą.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: czy ktoś z was używa paneli LED?

Postprzez mih000 » 5 wrz 2015, o 11:13

Ja kolejny sezon będę testował bez doświetlania, więc mój zestaw na żarówkach LEDowych będę komuś żenił. Wynika to z tego, że posadzone 3 habanki w maju bez doświetlania na zachodnim oknie są roślinami, które jako pierwsze miały owoce i się wybarwiły w tym sezonie.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron