Jakie okno

Jakie okno

Postprzez sic » 17 maja 2011, o 18:03

Może głupi temat ale nie wiedziałem gdzie go "upchnąć", wsumie temat jest skierowany do tych co uprawiają w domu papryczki tzn na parapetach w którą "stronę świata" rosną najlepiej? bo różne rośliny lubą różne światło...

na moim przykladzie mam okna tylko na wschód i zachód niestety (nie mam południowych) iiiiii mam wrażenie że na tych wschodnich niektóre gatunki np De Arbol szybciej wschodzą ale nie wiem czy to jest kwestia gatunku czy rodzaju oświetlenia. Mam takie pytanie z waszego doświadczenia na jakiej stronie się u was lepiej rozwijają?
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jakie okno

Postprzez beerciik » 17 maja 2011, o 18:07

Zachodnie..
porosły do sufitu i z niektórych nawet ładny plon jak np lemon drop, ale chinensy oprócz tego że urosły bardzo wysokie nic innego nie zrobiły, ledwo kilka owoców dały.. w ogóle nie polecam trzymania chinensów na oknach na których świeci ledwo kilka h, anuumy dużo lepiej wypadają pod względem owocowania w takich warunkach ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie okno

Postprzez sic » 17 maja 2011, o 18:57

noooo ja mam dziwne odczucie bo de arbol lepiej na zachodnim rosnie a jalapeno na wschodnim :/ wiec sam niewiem, ale jak mierzylem to w teori przynajmniej wiecej slonca jest na wschodnim oknie
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Jakie okno

Postprzez beerciik » 17 maja 2011, o 19:11

więcej na wschodnim? u mnie dłużej na zachodnim świeci.. :D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie okno

Postprzez beton » 17 maja 2011, o 19:27

Może twoje wschodnie okno jest w rzeczywistości południowo- wschodnie? Czasem architekt nie ma wyjścia i godzi się na dłuższe doświetlanie wschodniej części w wypadku gdy nie ma okien od południa... Na Zumi możesz zobaczyć rzeczywistą orientacje okna (chyba że coś ci słońce zasłania).
Avatar użytkownika
beton

CHILIHEAD TEAM
MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:40
Papryki:

Re: Jakie okno

Postprzez beerciik » 17 maja 2011, o 19:33

w sumie wychodzi północno-wschodnie [w lato: świeci do 12] i południowo-zachodnie [w lato: od ~14 do końca dnia]
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie okno

Postprzez Justysia » 14 cze 2011, o 20:31

I którzby pomyślał, że przy wyborze mieszkania okna mają TAKIE znaczenie...:) nie powiem ale miałam dylemat bo mieszkania które miałam ew. do wyboru nie miały okna południowego...ale chyba nie będzie tak źle jeśli wszystkie będą na zachód:) Przeprowadzka w sierpniu, dla papryk 3 parapety i balkon- musi starczyć!
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości