Ziemia ze styropianem

Re: Ziemia ze styropianem

Postprzez Mr. Ed » 20 maja 2016, o 21:35

giorgio napisał(a):Gdybym był wścibski to bym zapytał Mr. Ed czy Ty wszystko tak skrupulatnie oddzielasz przed wyrzuceniem do śmietnika :P Ale nie zapytam :D


Hehe, akurat tu byś się zdziwił :D

Możesz być wścibski, bo od ładnych kilku lat (odkąd na osiedlu pojawiły się kontenery do recyklingu), naprawdę sortuję i wyrzucam osobno każdy najmniejszy kawałek metalu, szkła, papieru i plastiku. Nawet nie muszę o tym pamiętać - tak się przyzwyczaiłem, że teraz czułbym się dziwnie wyrzucając bilet autobusowy do śmieci kuchennych...

A poza tym, ekologia to w sumie nie była najważniejsza w tym wątku. Jestem przede wszystkim przekonany, że styropian nie przydaje się za bardzo jako domieszka do gleby. Może trochę rozluźni podłoże i jest prawie za darmo, ale poza tym tylko zajmuje objętość w doniczce. W przeciwieństwie do niego perlit jest porowaty, więc zatrzymuje wodę i zwiększa przepuszczalność powietrza w glebie, co też jest ważne dla naszych podopiecznych.

Pozdrawiam i życzę obfitych zbiorów. <salut>
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ziemia ze styropianem

Postprzez pepper_dev » 22 paź 2017, o 18:11

Ja sie wtrace jeszcze. Pchanie styro do ziemi w której ma rosnąć cos co chcesz jeść to średni pomysł. Styro jak każdy plastik petropochodzenia degraduje się w pewnych warunkach. To wiadomo na pewno.tak jak plastiki kruszeja na słońcu czy zaczynają smierdziec w wyższej temperaturze. Nie jestem pewien czy chcesz się karmić tym syfem, tym bardziej ze o badaniach naukowych w tym temacie za dużo nie słychać. Trudno ocenić jaki wpływ na zdrowie mogą mieć takie dodatki...

Jak kolega pisał wyżej : perlit.
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Poprzednia strona

Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości