owocowanie a przesadzenie krzaków

owocowanie a przesadzenie krzaków

Postprzez piotrasta » 20 lip 2015, o 20:01

Witajcie
Mam na krzaku kilka dojrzewających papryczek jalapeno i kilkanaście rozwijających. Czy dobrym pomysłem było by przesadzenie krzaka do większej doniczki teraz siedzi w ok 1,5l? Może na taki zabieg lepiej poczekać do przyszłego sezonu tak by krzak teraz nie szedł w korzeń a w owoc?
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: owocowanie a przesadzenie krzaków

Postprzez tomaszek » 20 lip 2015, o 20:34

Według mnie zimowanie Jalapeno nie ma zbytnio sensu,świetnie plonuje w 1-wszym roku
Przesadzaj, sezon jeszcze długi.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: owocowanie a przesadzenie krzaków

Postprzez CATALAYA » 20 lip 2015, o 20:37

W przyszłym sezonie, sadząc od nasiona staraj się szybciej przesadzić do większej doniczki, np. 5-7 l to nie będziesz miał takich dylematów. Przesadzając teraz pozwolisz roślinie rozbudowywać system korzeniowy ( bo będzie miała więcej miejsca )co spowolni wszystkie inne procesy czyli wzrost i owocowanie <study> <thumright>
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: owocowanie a przesadzenie krzaków

Postprzez piotrasta » 21 lip 2015, o 11:11

Miałbym pytanie odnośnie podlewania bo rekompensuję papryczkom małą doniczkę podlewaniem tylko nawozem rozrobionym w wodzie ro dobrze robię? czy może podlewać co jakiś czas wodą?


Czy byłby sens o tej porze przesadzić krzaki na dwór dlaczego tak późno ano dlatego że dopiero teraz mam możliwość codziennego bycia na działce i doglądania krzaków tylko czy to ma sens?
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: owocowanie a przesadzenie krzaków

Postprzez black » 27 lip 2015, o 08:54

Przesadzanie do gruntu może być dla rośliny dużym stresem, przede wszystkim ze względu na zmianę ziemi. Musisz się liczyć z tym, że spowolnisz wzrost, konieczne może być częste nawożenie dolistne. Moje kilka krzaków które wysadziłem do gruntu w połowie czerwca (z doniczek 1,5L) kompletnie przystopowało na 2-3 tygodnie i rosną słabiej niż te przesadzone do doniczek 5/7L. Dużo zależy od jakości ziemi. Jeśli w mieszkaniu masz dobre warunki, zostaw krzaki, lub wysadź do gruntu tylko kilka szt. na próbę. Przy przesadzaniu większych krzaków zawsze trochę je przesuszam, żeby bryła była lżejsza, zruszam brzegi doniczki, żeby oderwać korzonki od doniczki i przenoszę krzaka z całą bryłą do nowej doniczki. Rośliny praktycznie bezstresowo przeszły cały zabieg.
Avatar użytkownika
black

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Images: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 14:03
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 1
Papryki: Lubię wszystkie ;)


Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron