Pleśń! :(

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 12:48

Fakt mozna wystrylizowac ziemie w mikrofalowke albo w piekarniku ale trzeba uwazac zeby nie piec jej za dlugo bo podobno moga sie w niej pojawic toskyczne dla roslin substancje. jezeli dobrze pamietam to 2 minuty w mikro i 20-30 minut w piekarniku ale warto to sprawdzic dla pewnosci
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pleśń! :(

Postprzez Poms » 30 sty 2012, o 12:51

Ja ziemię piekłem właśnie ok 20-25 minut. Potem dodatkowo przesiałem jeszcze z większych elementów typu gałązki jakieś korzenie czy większe grudki ziemi.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 13:28

U mnie to za późno na pieczenie tego. Właśnie wywalam nasiona z pojemników i mam pytanie. Czy moczyć w czosnku te które już puściły kiełki? A nasiona wyglądają ok. Nie widać żeby coś z nimi było nie tak. Dodam, że nie wiem dlaczego ale połowy z nich nie potrafię znaleźć, mimo że szukam dokładnie:/
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 13:30

jezeli nasiona zaczely kielkowac to nie wsadzaj ich do czosnku. znajdz im szybko nowa zdrowa ziemie. tylko badz delikatny bo bardzo latwo uszkodzic nowy kielek(dzisiaj zabilem 2 a bylem bardzo delikatny)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 13:45

V3rtyX napisał(a):jezeli nasiona zaczely kielkowac to nie wsadzaj ich do czosnku. znajdz im szybko nowa zdrowa ziemie. tylko badz delikatny bo bardzo latwo uszkodzic nowy kielek(dzisiaj zabilem 2 a bylem bardzo delikatny)

A wsadzić je tym co wyszło do góry czy w dół? Wydaje mi się że do góry powinno być, ale to wygląda trochę jak korzeń.:)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 13:46

w dol
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez karlos » 30 sty 2012, o 16:08

niezależnie jak wsadzisz korzonek i tak najdzie swoje miejsce :)

Ogólnie ten substrat z foto wygląda fatalnie, jeśli masz cenne nasiona to watro je zaprawić przed posadzeniem. Koszt ~8zł i na dwa sezony masz spokój przy wysiewie. http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=346


Termiczne usuwanie patogenów też jest godne uwagi, należy tylko pamiętać aby ziemia po obróbce odstała kilka dni, dopiero później sadzisz w niej nasiona.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 16:10

wywar z czosnku sluzy do zaprawiania nasion :) po co placic za chemie
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez karlos » 30 sty 2012, o 16:22

Owszem, czosnek działa bakterio- i grzybobójczo, ale wydaje mi się, że jego działanie jest wybiórcze, chemia powinna być bardziej skuteczna, a różnica cenowa nie jest duża. Ale tak jak pisałem, stosujmy ją do cennych dla nas odmian, ciężko aby dla wysiewu jalapeno kupować specjalnie zaprawę. Ale przy Butch T, Naga Viper lub innych rzadkich odmian sprowadzanych z zagranicy w małych ilościach... chemia ma sens.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 16:38

jak długo moczyć to w tym czosnkowym wywarze?:)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron